Aicinām mārupiešus piedalīties un sekot līdzi Dziesmu un deju svētku norisei

06.07.2018.

No 30. jūnija līdz 8.jūlijam Rīgu pieskandina XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, pulcējot 43290 dalībniekus, t.sk. 16500 kordziedātājus no 427 koriem un 18174 dejotājus no 739 kolektīviem. Svētkos piedalās dalībnieki no 118 Latvijas pašvaldībām un 21 pasaules valsts. No Mārupes novada tika izvirzīti desmit mākslinieciskie kolektīvi.

DSC09907.JPG

FOTO: Edgars Sparāns

DSC09908.JPG

Šis ir īpašs laiks un īpaša nedēļa, kad visa Latvija, arī Mārupes novads, dzied, dejo un svin. Ar īpašu svētku pacilātību mūsu korus un deju kolektīvus aprūpē Mārupes Kultūras nama direktore Ira Dūduma: “Šajā svētku reizē esmu īpašu lepna par mūsu Mārupes novada kolektīvu sniegumu. Gatavojušies šim brīdim bijām ilgi un rūpīgi. Jau 30. jūnijā mūsu senioru koris “Noktirne”, pirmo reizi piedaloties koru konkursa finālā “Dziesmu kari”, izcīnīja 3.vietu starp labākajiem senioru koriem Latvijā. Savukārt 2.jūlijā vokālo ansambļu konkursā pirmo reizi piedalījās arī mūsu senioru ansamblis “Pīlādzis” ar vadītāju Ingu Graumani un ieguva 3.vietu senioru ansambļu vidū. Man ir neizmērojams lepnums par mūsu VPDK “Mārupieši” māksliniecisko vadītāju Guntu Skuju, kura bija arī Arēnas Rīga deju koncerta “Vēl simts gadi dejai” mākslinieciskā vadītāja.

Man pašai šogad aprit jau 20 gadi Mārupē. Protams, ka šie ir īpaši Dziesmu un deju svētki, jo mūsu Latvijai ir simtā dzimšanas diena. Un tomēr – man personīgi tie neatšķiras, jo rūpes par mana novada svētku dalībniekiem vienmēr ir pirmajā vietā. Tās ir īpašās sajūtas, kad no rīta septiņos sagaidu un ar brokastīm pavadu lielos un mazos svētku dalībniekus. Kāds nogurums un reizē lepnums un prieks ir viņu acīs! Cik gādīgi un saprotoši ir jauno
dalībnieku vecāki! Cik garšīga ir rīta kafija ar šoferiem, kuri atbraukuši agrāk un gaida savējos!

1.jūlijā mēs visi, teju 350 dalībnieki, satikāmies no rīta pie Kultūras nama, pušķojām autobusus, sveicām šoferus un paši sevi, dziedājām spēka dziesmas, baudījām svētku torti un vēlāk mūsu pašvaldības policijas gādībā visi astoņi autobusi devāmies uz Rīgu – uz lielo Dziesmu un deju svētku gājienu. Mēs visi bijām laimīgi, priecīgi un mīlestības apņemti. Mēs bijām kopā zem viena karoga, vienā Dziesmu un deju svētku ģimenē. Novēlu visiem dalībniekiem saglabāt šīs brīnišķīgās svētku sajūtas vēl ilgi pēc Dziesmu un deju svētku noslēguma.”

Esam lepni un sveicam mūsu Mārupes novada svētku dalībniekus - Jauniešu jaukto kori “Universum”; Jaunmārupes pamatskolas bērnu deju kolektīvu “Ozolēni”; Mārupes Kultūras nama jaukto kori “Mārupe”; Mārupes Kultūras nama jauniešu deju kolektīvu “Mārupe”; Mārupes Kultūras nama sieviešu kori “Resono”; Mārupes Kultūras nama sieviešu kori “Noktirne”; Mārupes Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu “Mārupieši I”; Mārupes Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu “Mārupieši II”; Mārupes Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansambli “Saules kokles”; Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestri.

Aicinām arī mārupiešus piedalīties un sekot līdzi Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku norisei!

Pasākuma programma

dzsv_programma_lv.png

dzsv_programma_lv(1).png

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumi būs plaši pieejami gan Latvijas sabiedriskajos medijos, gan Svētku lieldrauga LMT mobilajā televīzijā LMT Straume.