Izglītība

2. jūlijā XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku gājienā dižojas arī Mārupes novads

03.07.2023.

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā notiek XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki. 2. jūlija rītā no Mārupes Kultūras nama ar 16 autobusiem uz svētku gājienu "Novadu dižošanās" devās 20 Mārupes novada amatiermākslas kolektīvi - kopā 680 dalībnieki.

Mūsu novada dziedātājus, dejotājus un koklētājus svētku gājienā pavadīja Mārupes novada pašvaldības vadība – pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence, pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš, izpilddirektora vietniece Ilze Krēmere, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Liene Šmite, Mārupes Kultūras nama vadītāja Ira Dūduma un Babītes Kultūrizglītības centra vadītāja Biruta Grīnfelde. Mārupes novada zīmi gājienā nesa maizes ceptuves "Lāči" saimnieks Normunds Skauģis.

Novēlot skaistu svētku nedēļu, pašvaldības vadība aicināja: “Turēsim godā mūsu tradīcijas, turēsim tās stipri, kopsim, izskandināsim visā plašajā pasaulē un svinēsim ne tikai šīs nedēļas garumā, bet arī katru dienu savās mājās un savās sirdīs.”

Gājienā mārupieši rotājās ar MĀRAS ZĪMI. Māras kā pasaules mātes, enerģijas, sargātājas un veiksmes klātbūtni jūtam ik uz soļa, ikdienā un darbā, jau kopš seniem laikiem. Tas mūsu sīkstums, kas ceļ mūs augšup. Mūsu cilvēki, kuri tur godā gadsimtiem senas vērtības.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos novadu pārstāv:

  • Deju kolektīvi - “Mārupieši” D grupa, “Mārupieši” E grupa, “Klasesbiedri”, “Mārupe”, “Krustu šķērsu”, “Dārta”, “Ozolēni”
  • Kori - “Maska”, “Mārupe”, “Atskaņa”, “Universum”, “Noktirne”, “Resono”, “Mārupes valsts ģimnāzijas koris”
  • Koklētāju ansambļi - “Saules kokles”, “Balti”, “Dzītariņi”, “Babītes mūzikas skolas koklētāju ansamblis”
  • Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris
  • Sieviešu vokālais ansamblis “Dzelde”

Par tērpiem mūsu novada gājiena delegācijai rūpējās novada māksliniece Anna Marija Caruka, kas, veidojot tērpu dizainu, tajos ietvērusi novada simbolus un raksturīgās zīmes, par krāšņām galvas rotām gādāja novadniece Simona Ģērmane.

Kopā būt, kopā just!

Foto galeriju skatīt šeit.