Aizvadītas BMX sacensības GRAND PRIX MĀRUPE

28.08.2023.

Augusta beigās “BMX Mārupe” mājas trasē Tīrainē norisinājās divas sacensības BMX UCI C1 kategorijās. Vīru elitē pirmajā dienā nepārspēts palika Deivs van der Burgs, bet otrajā dienā  triumfu piedzīvoja cits Nīderlandes braucējs Džeimijs Brinks. Dāmu elitē abas dienas uzvarēja pasaules čempionātā medaļas guvusī Džūdija Bāuva, otrajā vietā atstājot Vinetu Pētersoni.

Sacensībās startēja vairāk kā 400 dalībnieki no Latvijas, kā arī augsta līmeņa sportisti no Nīderlandes, Kolumbijas, Vācijas, Čehijas, Slovākijas, Jaunzēlandes, Lietuvas, Igaunijas un Somijas

Sestdien sportisti sacentās par balvām “GP Mārupe1” un “CrystalDent BMX Latvijas kausa” 7. posma ietvaros. Elites vīru konkurencē priekšbraucienos ar divām uzvarām un vienu otro vietu dominēja šogad divas reizes Pasaules kausa finālos pabijušais nīderlandietis Džeimijo Brinks. Pa vienai uzvarai savos braucienos guva arī Ščotmans Mitčels, Migels Kaliksto un Kārlis Pedraudzis.

Lielajā finālā uzvaras laurus plūca Nīderlandes aktuālais elites čempions un Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieks Deivs van der Burgs, otrajā vietā atstājot Džeimiju Brinku, kamēr TOP3 noslēdza Mikus Dāvids Strazdiņš (“AKSSC Valmiera/ Tālava”). U23 grupā uzvarēja Rinalds Jānis Kārkliņš, kuram sekoja Mārtiņš Emīls Treimanis un Kārlis Pedraudzis (visi “AKSSC Valmiera”).

Otrās dienas sacensībās uzvaru lielajā finālā guva Brinks, kamēr abas pārējās vietas uz pjedestāla aizņēma Mitčels un van der Burgs. Labākais no latviešu braucējiem bija Kārlis Pedraudzis, kuram  piektā vieta un uzvara U23 vecuma grupā.

Dāmām abu dienu garumā nepārspēta palika galvenā favorīte Džūdija Bāuva. Divas otrās vietas Latvijas čempionei  - Vinetai Pētersonei. Paula Kibare abās sacensību dienās uzvarēja junioru konkurencē, kamēr Adrija Dārta Siliņa un Zane Andersone guva pa uzvarai U23 konkurencē.

Junioru puišu grupā savu favorīta statusu apliecināja Eiropas čempions Edgars Langmanis no “BMX Rīga/ RRS”. Otrajā vietā viņam sekoja Tonis Mugris no Igaunijas, bet TOP3 noslēdza cits igaunis Olivers Stens Sārs.