Sports

„Mārupes 1000m un 5000m” pulcē kuplu skaitu skriešanas entuziastu, uzstādīti jauni rekordi

14.07.2023.

2023. gada 8. jūlijā Jaunmārupes stadionā norisinājās Mārupes novada atklātais skrējiens stadionā „Mārupes 1000m un 5000m”, pulcējot kuplu skaitu skriešanas entuziastu.

Pasākumā piedalījās vairāk kā 100 dalībnieku, pavisam kopā notika septiņi skrējieni: divi  - 1000m un pieci - 5000m. Sacensībās startēja sportisti, vecāki par 14 gadiem, vairākās vecuma grupās.

Vīriešu elites skrējienā četri cilvēki noskrēja 5000m mazāk kā  17 minūtēs -   Artūrs Junolainens (16:04) pēdējā taisnē pārspēja  Dmitriju Galašinu (16:06), kā trešais finišēja Jānis Gailis (16:15), ceturtais   - Dmitrijs Vecgailis (16:54.) Andrejs Banis skrēja vienā no pirmajiem skrējieniem ārpus konkurences (16:41).

Sieviešu skrējienā ļoti spraiga cīņa notika starp olimpieti Innu Žolneroviču (18:02) un Kitiju Valteri (18:05). Trešajā vietā ierindojās Amanda Krūmiņa (18:32).

Sacensību laikā tika sasniegti divi valsts veterānu rekordi - Jānis Gailis (16:05) uzstādīja jaunu rekordu V50 grupā, iepriekšējais rekords piederēja Mihailam Klopenkovam (17:00) un tika uzstādīts tālajā 1988. gadā.

Sievietēm Ināra Lūse uzstādīja jaunu rekordu S60 vecuma grupā (21:08), pārspējot Nadeždas Kavtackinas rezultātu 1996. gadā (21:28).

Sacensības organizēja Mārupes Sporta centrs sadarbībā ar skriešanas klubu “BULTA”. Galvenais tiesnesis - Arturs Onzuls, atbildīgais par sacensībām – Dmitrijs Serjogins.

Apsveicam visus ar veiksmīgu dalību! Uz tikšanos nākamajos izaicinājumos!