Kultūra

Septīto reizi aprīlī Mārupes novadā notiks jauno ģitāristu konkurss “Kur tad Tu nu biji?”

07.03.2019.

5. aprīlī no plkst. 12.00 jau septīto gadu pēc kārtas Mārupes Kultūras namā notiks Andra Grīnberga jauno ģitāristu konkurss “Kur tad Tu nu biji?”. Konkurss veltīts latviešu antropologam, ģitāristam, dziesminiekam, dzejniekam, lugu autoram un komponistam Andrim Kārkliņam, savukārt konkursa pamatu veido Andra Grīnberga latviešu tautasdziesmu apdares.

Kopš 2013.gada, lai attīstītu latviešu ģitārspēli, novadā tiek organizēts jauno ģitāristu konkurss, kurš pulcē jaunos ģitāristus no visas Latvijas un arī ārvalstīm.

Šogad konkursa īpašie viesi un žūrijas locekļi būs ģitārists Igors Šošins no Baltkrievijas un viens no labākajiem Čehijas ģitāristiem Vladislavs Blaha. Vladislavs ir vienīgais čehu ģitārists, kurš ir uzstājies slavenajā Kārnegija koncertzālē (Carnegie Hall) Ņujorkā, ASV, ir četru starptautisku konkursu laureāts un “Radio France” bronzas medaļas īpašnieks. Mūziķis tikko noslēdzis savu 13 koncertturneju  ASV, kas sekoja pēc tūres Itālijā.

blaha

Vladislavs Blaha par savu vizīti Mārupē: “Savā programmā es izpildīšu galvenokārt čehu komponistu Leoša Janačeka (Leos Janacek), Jaroslava Ježeka (Jaroslav Jezek) un Stefana Raka (Stepan Rak) darbus, kā arī skaņdarbus, kuru pamatā ir Morāvijas tautasdziesmas Džona V. Duartes (John W. Duarte) apdarē.”

Nākamajā dienā, 6.aprīlī, plkst. 14.00 čehu ģitāras virtuozs viesies Mārupes Mūzikas un mākslas skolā, kur ģitāristi aicināti piedalīties meistarklasēs.

Konkursu atbalsta Mārupes novada dome, Mārupes Kultūras nams, Mārupes Mūzikas un mākslas skola, mūzikas instrumentu veikals "Tava skaņa", salons “Mūzika”.