4.maijā Mārupē ar lielo Pavasara gadatirgu, baltu velobraucienu un grupas “Pērkons” koncertu tiks svinēti valsts svētki un atklāta tūrisma sezona

02.05.2018.

Atzīmējot Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu, 4. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Balto galdautu svētku ietvaros pie Mārupes Domes norisināsies lielais Pavasara gadatirgus ar plašu kultūras programmu. Vakara izskaņā plkst.21.00 aicinām baudīt leģendārās grupas "PĒRKONS" koncertu. Vienlaikus atklājot Aktīvā tūrisma sezonu aktīvākos mārupiešus mudinām pievienoties atpūtas velobraucienam "BALTAS DOMAS BALTAI LATVIJAI".

galdauts.jpg

Pavasara gadatirgus Mārupē jau kļuvis par ikgadēju tradīciju, kurā savus ražojumus piedāvā vietējie mājražotāji, amatnieki un mākslinieki. Šogad gadatirgū varēs iegādāties dažādas rotas, pinumus, kalumus, ādas izstrādājumus, dizaina priekšmetus, tekstilizstrādājumus, bērnu drēbītes un aksesuārus, kā arī stādus un dārzam noderīgas lietas. 

Darbosies Grāmatu apmaiņas telts “Lasītājs lasītājam”, kur ikvienam, atnesot savu jau izlasīto grāmatu, būs iespēja apmainīt to pret citu. Tā būs iespēja iegūt savā īpašumā vērtīgas un interesantas grāmatas un varbūt atrast sen meklēto, kas vairs nav atrodama veikalu plauktos.

Svētku ietvaros apmeklētājus priecēs brīvās gribas ansamblis STIPRĀS SIEVAS, vokālā studija TEV UN MAN un danči kopā ar etnoprieka grupu OGAS. Savukārt jau vakarā plkst.21.00 mārupieši un viesi aicināti baudīt grupas PĒRKONS koncerts. 

Vienlaikus atklājot Aktīvā tūrisma sezonu aktīvākie mārupieši aicināti pievienoties atpūtas velobraucienam "BALTAS DOMAS BALTAI LATVIJAI".

Velobrauciens_webcover.png

Brauciena garums ~ 22km. Velobrauciens paredzēts gan pa asfalta, gan smilšu seguma ceļiem.

Reģistrēšanās: pasākuma dienā zaļā teltī pie Mārupes novada domes no plkst. 11.00.  Velobrauciena sākums plkst. 12.00

Maršruts: Mārupes novada dome – Mārupītes gatve – lidostas “Rīga” lidlauks - Baltais krusts - Golfa laukums “Viesturi” un Latvijas armijas karavīru piemiņas vietas – atpūtas komplekss “Bejas”. Maršruta shēma šeit: https://goo.gl/atq57w

Interesanti fakti:
1. Brauciena laikā apmeklēsim Latvijas vecāko golfa laukumu "Viesturi", kurš šogad svin savu 20 gadu jubileju. “Viesturu” mācību laukumā izveidosim cilvēku figūru - Latvijas sitmgades zīmi.
2. Brauciens noslēgsies atpūtas kompleksā un kempingā “Bejas”, kur dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja bezmaksas uzturēties teritorijā, baudīt dabu pie Božu ūdenskrātuves, izmantot nojumi un ūdens atpūtas inventāru, iet abās saimnieku sagādātajās pārvietojamajās pirtiņās.
3. Brauciena noslēgumā dalībniekus sagaidīs silta zupa un tēja.
4. Aicinām ņemt līdzi pirtij un peldēšanai nepieciešamās lietas.

Dalība: Bez maksas

Aicinām tērpties pēc iespējas baltāk. Krāšņākajiem pasākuma dalībniekiem pārsteiguma balvas no novada tūrisma uzņēmumiem!

Ja vēlies piedalīties un iepazīt novada atpūtas objektus, lūdzu, piesakies iepriekš, rakstot uz turisms@marupe.lv vai zvanot tūrisma organizatorei Elīnai Brigmanei pa tālruni 28347211.

Svarīgi zināt!

Velobrauciena dalībniekiem jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi, īpaši attiecībā uz bērniem nepieciešamiem drošības līdzekļiem:
• ar velosipēdu atļauts vest bērnus ar aizsprādzētu aizsargķiveri vecumā līdz septiņiem gadiem, ja ir iekārtoti papildu sēdekļi un droši kāpšļi kāju atbalstam;
• bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei;
• bērni, kas jaunāki par 12 gadiem pasākumā drīkst piedalīties tikai pilngadīgas personas pavadībā.
 

Gaidām Tevi ciemos Mārupē!