Sabiedrība

Lidostā “Rīga” šodien notiks vērienīgas ārkārtas situāciju mācības

28.11.2018.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” šodien, 28.novembrī, notiks vērienīgas ārkārtas situāciju mācības. Lidostas ikdienas darbība mācību laikā netiks traucēta un lidojumi notiks atbilstoši sarakstam, taču sagaidāma intensīva operatīvā transporta kustība virzienā no un uz lidostu.

Mācības sāksies plkst.8.00 un ilgs 3 – 4 stundas. Mācībās būs iesaistīti ne tikai lidostas dienesti, bet arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, aviokompānijas “airBaltic” un “Smartlynx”, Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, kā arī Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti un Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas, Rīgas P.Stradiņa Universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas studenti.

Mācību scenārijs paredz imitēt divu gaisa kuģu sadursmi ar cietušajiem. Mācībās būs iesaistīti 190 statisti. Mācību laikā tiks izmantotas arī dūmu sveces.

Lidosta aicina pasažierus mācību laikā saglabāt mieru un sekot lidostas personāla norādījumiem. Lidostas ikdienas darbība netiks traucēta un lidojumi notiks pēc saraksta, tomēr pastiprinātas operatīvā transporta kustības dēļ iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, tāpēc lidosta aicina pasažierus doties uz lidostu savlaicīgi, lai ierastos uz lidojumu vismaz divas stundas iepriekš.

Saskaņā ar Starptautiskās Lidostu padomes (Airport Council International, ACI) pārskatu par lidostu darbības rādītājiem Eiropā 2018.gada 2.ceturksnī starptautiskā lidosta “Rīga” bija otrā Eiropas straujāk augošā lidosta. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā - uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2017.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 6 miljonus pasažieru – 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.