Janvāra kultūras pasākumi

24.01.2022.

Plānotie kultūras pasākumi janvārī


Mārupes novada bibliotēkā 
(Jūrmalas ielā 14A, Piņkos, Babītes pagastā)

 • no 4. janvāra līdz februāra beigām apskatāma novadnieces Ritas Tālmanes mākslas izstāde “Dabas valdzinājums”, kas ļauj ieskatīties tuvākās un tālākās Latvijas ainavās.
   
 • līdz janvāra beigām bibliotēkā skatāma novadpētniecības izstāde “Novadnieki jubilāri”. Janvārī apaļas savas dzīves jubilejas svin rakstniece Ilze Aizsila un multimākslinieks, brīvmākslinieks Edgars Lipors. Izstāde veltīta viņu daiļradei.  

  Edgars Lipors komponē mūziku teātra izrādēm, koklētāju ansambļiem, tautas deju kolektīviem, ir vīru kopas “Vilki” mākslinieciskais vadītājs. 2018. gadā tika izdots Babītes novada pašvaldības koklētāju ansambļa “Balti” albums “Zīlīt’ skaisti padziedāja” ar E.Lipora tautasdziesmu apdarēm un oriģināldarbiem. 2021.gadā Latvijas Nacionālais kultūras centrs izdevis komponista un aranžētāja E.Lipora skaņdarbu krājumu “Klātbūtne” koklētāju ansambļiem.

  Rakstniecei Ilzei Aizsilai 2021. gadā iznākušas trīs grāmatas: mīlestības romāns “Dzīvot naktij” ar līdzautori Indru Ēķi - Začesti, grāmata bērniem “Teiksma par Babīti” un romantiskais romāns “Mīlas kastings”. Interesentiem ir iespēja piedalīties konkursā un dāvanā iegūt jauno grāmatu “Mīlas kastings”.

Plakāts

Edgars Lipors un Ilze Aizsila


Janvāra sākumā tradicionāli Antiņu kapos tiek godināti Ziemassvētku kaujās kritušie karavīri, kas laikā no 1917. gada 5.  līdz 11. janvārim apvidū starp Babītes ezeru un Olaini (Tīreļa purvu) cīnījās par Latvijas neatkarību. Aicinām atcerēties brīvības cīnītājus, brāļu kapos aizdedzot svecīti un noliekot ziedus!

5. janvārī plkst. 14.00, izrādot godu Ziemassvētku kaujās kritušajiem karavīriem, uz Antiņu kapiem dosies domes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Plakāts


Mārupes Kultūras namā (Daugavas iela 29, Mārupe, Mārupes pagasts) 

9. janvārī plkst. 16.00  Zvaigznes dienas koncerts “Ziemas stāsti mūzikā”. Biļetes cena: 15 eiro.

Biļetes uz pasākumu vēl IR pieejamas!

Biļetes  būs iespējams iegādāties 04.01.2022. no plkst. 09.00 līdz plkst. 20.00 Mārupes Kultūras namā (ieeja no Gaujas ielas) vai kamēr biļetes būs pieejamas. Par biļetēm un to pieejamību rakstīt: lina.rislinga@marupe.lv.

 

Plakāts


Mārupes Kultūras namā (Daugavas iela 29, Mārupe, Mārupes pagasts) 

no 13. līdz 15. janvārim  "Mārupes Kino brīvdiena” ietvaros - Latvijas spēlfilmu cikla EMĪLIJA. LATVIJAS PRESES KARALIENE daudzsēriju filma.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Ieejas karšu rezervācija līdz 6. janvārim, rakstot uz e-pastu: lina.rislinga@marupe.lv. Ieejas kartes varēs saņemt 10. janvārī no plkst. 09.00 līdz 20.00 Mārupes Kultūras namā (ieeja no Gaujas ielas).

 Filmas plakāts


16. janvārī plkst. 12.00 Mārupes kapos Piemiņas brīdis pie Roberta Mūrnieka atdusas vietas.

No 17. janvāra plkst. 17.00 līdz 27. janvārim Mārupes Kultūras nama (Daugavas iela 29, Mārupe, Mārupes pagasts) iekšpagalmā būs apskatāma lielformāta bilžu izstāde “PIEMINOT 1991. GADA BARIKĀDES”. UZMANĪBU! Saistībā ar  vētru un izsludināto sarkano brīdinājuma līmeni pasākums pārcelts uz piektdienu, 21. janvāri, plkst. 12.00.

 

22. janvārī plkst. 16.00 Mārupes Kultūras namā  - svinīgs koncerts, kas veltīts 1991.GADA BARIKĀŽU ATCEREI. Koncertā: Mārupes Kultūras nama jauktais koris MĀRUPE ar koncertprogrammu VISLATVISKĀKAIS LATVIETIS un vidējas paaudzes deju kolektīvs MĀRUPIEŠI. Ieeja pasākumā ar ielūgumiem. UZMANĪBU! Pasākums atcelts!

 

Mārupes novada pašvaldības Babītes Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži”, Spuņciemā, skvērā 27. janvārī plkst. 19.00 notiks 1991. gada janvāra barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts koncerts

Plakāts

 


Babītes Kultūrizglītības centrā (Jūrmalas iela 14A, Piņķi, Babītes pagasts)

21. janvārī plkst. 19.00 Liepājas leļļu teātra izrāde "EŽUMILLA. Mežlaumiņa Baigajā biezoknī"

Ieejas maksa: 5.00 eiro. Biļetes pieejamas Babītes Kultūrizglītības centrā pie administratorēm no 10. janvāra. 

Plakāts


Babītes Kultūrizglītības centra filiālē "Vietvalži", Spuņciemā, no 23. janvāra līdz 10. martam Ilonas Jahimovičas un Dmitrija Zaiceva gludekļu un veļas mazgāšanas rīku un piederumu privātkolekcijas izstāde "Nevienas krociņas".

Plakāts


Filmas demonstrēšana PĀRCELTA uz nenoteiktu laiku. Mārupes Kultūras namā (Daugavas iela 29, Mārupe, Mārupes pagasts)  28. janvārī plkst. 18.00  - filma BEDRE.

Filma BEDRE veidota pēc Janas Egles stāstu motīviem. Tās centrā ir desmitgadīgais Markuss, kuram jāpielāgojas jaunajai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā viņš atrod pārtvērumu pie noslēpumaina vientuļnieka - jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Ieeja pasākumā: bez maksas (ar ieejas karti). Ieejas karšu rezervācija līdz 21. janvārim, rakstot uz e - pastu: lina.rislinga@marupe.lv.  Ieejas kartes pieejamas 24.janvārī no plkst. 09.00 līdz 19.00 Mārupes Kultūras namā (ieeja no Gaujas ielas).

Apmeklētāju ievērībai! Apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts kopā ar personu apliecinošu dokumentu, jāaizpilda apmeklētāja karte un obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs un jāievēro 2 m distance. Ņemot vērā pasākuma telpu ietilpību, epidemioloģisko situāciju un MK noteikumus, pasākumos iekštelpās vietu skaits ir ierobežots.

Plakāts

 


Babītes Kultūrizglītības centrā (Jūrmalas iela 14A, Piņķi, Babītes pagasts) 28. janvārī plkst. 19.00 - Ilzes Aizsilas grāmatas "Mīlas kastings" muzikālā prezentācijaUZMANĪBU! Pasākums pārcelts uz nenoteiktu laiku. Aicinām sekot informācijai. 

Grāmata "Mīlas kastings" ir kā romantisks un dzīvespriecīgs ceļojums uz Latgali. Vasarīga noskaņa, mīlestības meklējumi, ilgas pēc dzimtenes, latgaliešu humors, Dagdas kultūrvide un vietējo dabas ainavu krāšņums - tas viss romāna lappusēs.

Par latgalisku noskaņu rūpēsies:

 • rakstniece Ilze Aizsila;
 • improvizators Viesturs Vizulis;
 • mūzikas grupa "Dabasu Durovys";
 • vidējās paaudzes deju kolektīvs "Dārta".

Ieeja ar bezmaksas ieejas kartēm (saņemšana - pasākuma norises vietā, sākot no 20.01.2021.), uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Vietu skaits ierobežots!

Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Pasākums tiek rīkots zaļajā drošības režīmā, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus.

Plakāts

 


29. janvārī plkst. 12.00 un 15.00 Mārupes kultūras namā (Daugavas iela 29, Mārupe, Mārupes pagasts)būs iespēja noskatīties  muzikālu izrādi bērniem "Pārsteidzošā tikšanās ar džungļu draugiem". Biļešu iegāde: www.bilesuparadize.lv, biļešu cenas: 10 EUR un 12 EUR, pasākuma organizators: SIA ELEGANTE.

Plakāts

 


Babītes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”, Spuņciemā, 30. janvārī plkst. 16.00 amatierteātra “Kalambūrs” izrāde “Pilsētas blūzs” (ierašanās no plkst. 15.30).

Izrāde ar personalizētiem bezmaksas ielūgumiem, kurus iespējams rezervēt no 24. janvāra, sūtot e-pastu ar nosaukumu Pilsētas blūzs, tajā norādot apmeklētāju vārdu, uzvārdu, telefona numuru, uz sabine.upeniece@marupe.lv, un saņemt izrādes spēles vietā pie administratores. 

Ieeja 12+. Tikai ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertikātu.

 

Plakāts


Apmeklētāju ievērībai!
Kultūras norisēs iespējamas izmaiņas valstī noteikto veselības aizsardzībai ieviesto noteikumu dēļ. Aicinām sekot jaunākajai informācijai mājaslapā www.marupe.lv un klātienes pasākumos stingri ievērot aktuālās epidemioloģiskās drošības prasības.

Saistītās ziņas: Kultūras pasākumi februārī