Floristikas darbu izstāde GAISMAS VAINAGS no 28.novembra VIETVALŽOS

24.11.2021.

Lai gada tumšākais laiks būtu vieglāk aizvadāms, Mārupes novada pašvaldības Babītes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” no 28. novembra skatāma floristikas darbu izstāde “Gaismas vainags”, kuras autorēm Mārai Valdmanei un Vandai Brūvelei vienlīdz svarīga ir ne tikai darbu estētiskā vērtība, bet arī to vēstījums un līdzi nestais garīgais piepildījums.

Māra Valdmane un Vanda Brūvele ir jūrmalnieces, abas apguvušas floristiku Bulduru Dārzkopības vidusskolā – lai gan pamata profesijas abām citas, aizraušanās šobrīd kļuvusi par nozīmīgu dzīves sastāvdaļu. Abas mākslinieces darbojas kā dekoratores baznīcās  - V. Brūvele Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā, bet M. Valdmane Dubultu evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcā.  V. Brūveles dzimtas saknes meklējamas Salas pagastā, un viņa šejieniešiem ir labi pazīstama, jo jau vairākus gadus vada dažādas radošās darbnīcas “Vietvalžu” organizētajos pasākumos.  Māru Valdmani iepazīsim šajā izstādē, kurā gaismas gaidīšanas laiks tiks parādīts, izmantojot abām autorēm īpaši tuvos dabas materiālus.

 

Darbi veidoti no dažādiem dabā un dārzos pieejamiem materiāliem, un tēma ir piemērota gada tumšākajam laikam, kad visi vēlamies vairāk gaismas, vairāk siltuma un skaistuma. Izstādē būs redzami gan lielie vainagi, darināti no rudens ziediem un zaļumiem, kas arī izžūstot saglabā krāsu un dekorativitāti, kas sevišķi priecē acis tad, ja ārā viss kļūst pelēks, drūms un nedzīvs, gan dažādi dekori un rotas, kuru tapšanā izmantots jūras un upes krastos atrodamais – akmeņi, izskaloti koki, stikli. Apbrīnojami, kā tas, kam varam paiet garām kā ūdeņu izskalotam nevajadzīgam niekam, var tapt par mirdzošu un skaistu enģeļi, kulonu, brošu vai auskariem. 

 

Dace Ulpe, Mārupes novada pašvaldības Babītes Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” Izstāžu zāles vadītāja

 Vanda Brūvele

Vanda Brūvele 

Māra Valdmane

Māra Valdmane

Plakāts