Barikāžu atceres pasākumi Mārupes novadā

14.01.2022.

Jo tālāk pagātnē atvirzās kādi mūsu dzīves notikumi, jo blāvākas top atmiņas par tiem. Reizēm mēs šīs atmiņas pārspīlējam, reizēm romantizējam, kādreiz tās pavisam izdziest. Taču runājot par būtiskiem mūsu vēstures notikumiem, kuri daudziem vēl ir dzīvā atmiņā, ir svarīgi šo dzīvību uzturēt, izdzīvot šos notikumus atstāstos vēl un vēl. Pēdējo gadu dzīves situācija mums ir parādījusi, cik ļoti dažādi esam, cik atšķirīgi uzlūkojam pasauli. Tāpat jau bija arī pirms 30 gadiem, taču runājot par Barikāžu notikumiem, mēs varam atdzīvināt to svarīgo sajūtu, kas toreiz vadīja pat visvieglprātīgākos, vienaldzīgākos un neticīgos – mums bija kopīgs mērķis. Mums bija mērķis un ideāls – sava neatkarīga valsts, kurā tikai mūsu pašu griba un varēšana noteiks mūsu ceļu (D.Ulpe).

Barikāžu notikumiem veltītie pasākumi Mārupes novadā:

16. janvārī plkst. 12.00 Mārupes kapos Piemiņas brīdis pie Roberta Mūrnieka atdusas vietas;

no 17. janvāra plkst. 17.00 līdz 27. janvārim Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā apskatāma lielformāta bilžu izstāde “PIEMINOT 1991. GADA BARIKĀDES”; UZMANĪBU! Saistībā ar  vētru un izsludināto sarkano brīdinājuma līmeni pasākums pārcelts uz piektdienu, 21. janvāri, plkst. 12.00!

Mārupes novada pašvaldības Babītes Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” skvērā 27. janvārī plkst. 19.00  - 1991. gada janvāra barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts koncerts.

Plakāts