Sabiedrība

Projektu konkurss "Mārupe - mūsu mājas 2022"

Plakāts

Ar mērķi uzlabot dzīves vides kvalitāti novadā un veicināt novada iedzīvotāju iniciatīvu, paredzot iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalību sabiedriski nozīmīgu projektu īstenošanā, Mārupes novada pašvaldība rīkoja konkursu “Mārupe – mūsu mājas 2022”.

Konkurss apvienots ar bijušā Babītes novada pašvaldības projektu konkursu "Ģimenei.Videi.Izaugsmei" un projektus varēja iesniegt Babītes, Mārupes un Salas pagastu iedzīvotāji.

2022. gada konkurss tika izsludināts 1. februārī un pieteikumu iesniegšana noslēdzās 28. martā.

Konkursa ietvaros finansējumu līdz 2 500 eiro varēja saņemt sabiedrisko aktivitāšu īstenošanai, ja projektā plānota:
•    iedzīvotāju izglītības nodrošināšana;
•    kultūras sekmēšana un tradicionālo kultūras vērtību saglabāšana, kā arī tautas jaunrades attīstība;
•    iedzīvotāju veselīga dzīvesveida un sporta veicināšana;
•    veselības aprūpes pieejamības nodrošināšana.


Pēc iedzīvotāju balsojuma ar Mārupes novada pašvaldības domes lēmumu tika atbalstīti šādi projekti:

Projekta iesniedzējs: Biedrība “Prioritāte”

“Mārupes futbola rīts”

Piešķirtais finansējums: EUR 2 500,00

Pasākuma mērķis ir vienkopus, vienā stadionā pulcēt visu daudzskaitlīgo Mārupes novada futbola saimi uz vienu kopīgu futbola nodarbību/spēli un finālā nofotografēt grandiozu kopbildi no putna lidojuma. Vēlamies sapulcināt un vienot visus mūsu futbola cilvēkus, kā arī atstāt nospiedumu vēsturē, kas mēs esam 2022.gadā. Paredzēti futbola “frīstail” paraugdemonstrējumi un meistarklase, iespēja apgūt futbola trikus.

Atskats uz pasākumu ŠEIT.


Projekta iesniedzējs: Biedrība “Džudo klubs Mārupe”

“Hokeja diena Mārupē ar Georgiju Pujacu”

Piešķirtais finansējums: EUR 2 459,50

Pasākumā mērķis ir popularizēt aktīvo dzīvesveidu Mārupes novada iedzīvotāju vidū un pievērst jaunatni nodarboties ar hokeju. Pasākumu vadītājs - mārupietis, Latvijas Hokeja izlases un Olimpisko Spēļu vairākkārtējais dalībnieks, Georgijs Pujacs. Pasākumā laikā plānotas hokeja spēles, ka arī iespēja bērniem pamēģināt savus spēkus SKILLS disciplīnās.

Atskats uz pasākumu ŠEIT.


Projekta iesniedzējs: Laila Plātere

Apmācību cikls “Ģimenes pirtsdiena”

Piešķirtais finansējums: EUR 2 500,00

Apmācību cikls pirts mīļotājiem, lai iepazītos ar latviskās pirts tradīcijām un apgūtu pirts procedūras, ko katrs var veikt savā ģimenes pirtiņā. Kopā ar Lavandas pirtniekiem divās nodarbībās (vasarā un ziemā) apgūsim pirts pamatus, ko uzreiz arī pārbaudīsim praksē pirtiņā. Divās tikšanās dienās profesionālu pirts meistaru - “Lavandas pirtnieku” – pavadībā apgūsim latviskās pirts pamatus, ko izmantot savās ģimenes pirtsdienās – siesim pirtsslotas, gatavosim augu skrubīšus un apgūsim pēršanās tehnikas.


Projekta iesniedzējs: Artūrs Nikolajevs;

Ilgtspējīga apģērba radīšana – praktiskas šūšanas nodarbības bērniem un jauniešiem

Piešķirtais finansējums: EUR 2 499,75

Projekta mērķis ir iepazīstināt bērnus un jauniešus ar ilgtspējīga apģērba radīšanas procesu. Praktisku nodarbību laikā apgūt šūšanas pamatprasmes, ar savā rokām radot valkājamu apģērbu. Ar šo nodarbību ciklu vēlamies ieinteresēt bērnus un jauniešus iepazīties ar jaunu un aizraujošu nodarbošanos – šūšanu, kas no hobija var pārtapt par nākotnes profesiju. Šīs nodarbības dos iespēju 20 Mārupes novada bērniem un jauniešiem vecumā no 10-18 gadiem ne tikai apgūt šūšanas pamatus, bet izprast ar rokām radīta apģērba vērtību. Šāda izpratne raisa cieņu pret apģērbu, maina iepirkšanās un apģērba valkāšanas paradumus, saudzējot mūsu planētu.


Projekta iesniedzējs: Elīna Puncule; 

Mārupes aukstumpeldēšanas sezonas aktivitātes 2022/2023

Piešķirtais finansējums: EUR 2 500,00

Daudziem simtiem mārupiešu aukstumpeldes kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu – veselības un imunitātes uzlabošanai. Plānots organizēt pasākumus gan aukstumpeldēšanas kustības popularizēšanai, gan jau esošās kopienas stiprināšanai un sadraudzības veicināšanai ar citu novadu aukstumpeldētājiem.

Atskats uz pasākumu ŠEIT.


Projekta iesniedzējs: Ginta Šenfelde

Dabas spēles - orientēšanās

Piešķirtais finansējums: EUR 2 314,00

Dabas spēles var būt tik dažādas un orientēšanās ir viena no tām. Iemācīsim orientēties gan lielus, gan mazus, lai aktīva atpūta dabā un orientēšanās sports kļūtu par labu ceļabiedru tavā ikdienā! Projekta ietvaros paredzēti divi aktīvās atpūtas pasākumi – Piņķos un Spuņciemā. Novada iedzīvotājiem iespēja iepazīties ar orientēšanās pamatelementiem – karte, kontrolpunkti, virziena noteikšana un labākā ceļa izvēle.

Atskats uz pasākumu ŠEIT.


Projekta iesniedzējs: SIA “Green and Smart”

Sabiedrības veselības pasākumi, izmantojot latviskās pirts tradīcijas

Piešķirtais finansējums: EUR 2 340,00

Sabiedrības mentālās un fiziskās veselības uzlabošana, izmantojot dabas aptieku un latvisko pirti. Projekts veicinās sabiedrības un iedzīvotāju izpratni par apkārtējās vides izmantošanas iespējām veselības uzlabošanai, izmantojot latviskās pirts un kultūras tradīcijas. Projekta ietvaros veiktās aktivitātes iepazīstinās iedzīvotājus ar dabā sastopamo koku un augu izmantošanas iespējām, slotu siešanu, augu izmantošanu zaļajās receptēs un skaistumkopšanā, kā arī ar latviskās pirts rituāliem.


Projekta iesniedzējs: biedrība “Mārupes uzņēmēji”

Podkāsts “Mārupes uzņēmēju pieredzes stāsti” – 10 epizodes, kas iedvesmos tevi uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību

Piešķirtais finansējums: EUR 2 350,00

Mārupes uzņēmēji vēlas iedvesmot Mārupes novada iedzīvotājus uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību, daloties audio sarunu formātā ar biedrības uzņēmēju veiksmes un pieredzes stāstiem ( Silvestrs Savickis, Miks Lukstiņš, Kārlis Bodnieks un citi), noderīgiem padomiem biznesā, klientu piesaistē, darījumu veicināšanā, personāla un uzņēmuma vadībā.


Projekta iesniedzējs: Gunta Siliņa-Jasjukeviča

Tradīciju skola 2022 – Mārtiņi Mārupē

Piešķirtais finansējums: EUR 2 500,00

Piedāvāsim iespēju visiem interesentiem iepazīt senās tradīcijas mūsdienu kontekstā un kopt kultūrpiederību Latvijai, iesaistoties tradīciju praksē. Dabas tuvums Mārupē, iespēja veidot ģimenes tradīcijas skaistā vietā, ir priekšnoteikums kultūras vērtību atdzimšanai. Projekta Tradīciju skolas 2022 – Mārtiņi Mārupē mērķis ir draudzīgā gaisotnē izzināt tautas tradīcijas un kopīgi nosvinēt Mārtiņus Mārupē. Projektā tiks īstenotas divas aktivitātes: Mārtiņdienas darbnīca un Mārtiņu svinēšana Mārupē.

Atskats uz pasākumu ŠEIT.


Projekta iesniedzējs: biedrība “Sporta klubs Virsotne”

Drošs skrituļslidotājs – vesels skrituļslidotājs! Drošas skrituļslidošanas skola– apmācība, pilnveidošana, drošība uz skrituļslidām

Piešķirtais finansējums: EUR 2 489,00 

Drošas skrituļslidošanas skola– apmācība, pilnveidošana, drošība uz skrituļslidām. Projekta ietvaros plānots organizēt regulāras skrituļslidošanas apmācības un pilnveidošanas nodarbības, divas reizes nedēļā, no augusta vidus līdz septembra beigām. Visi vingrinājumi un apmācības metodikas tiks vērstas uz skrituļslidošanas tehnikas apguvi un pilnveidošanu, lai bērni kļūtu apmācītāki skrituļslidotāji.


Projekta iesniedzējs: biedrība „Jaunmārupe skrien!”

Tautas skrējiens „Mārupe 2022”

Piešķirtais finansējums: EUR 2 499,10

Projektā organizēsim tautas skrējienu „Mārupe 2022” trasē Mārupes novadā. Varēs piedalīties gan lieli, gan mazi dalībnieki, gan pieredzējuši sportisti, gan amatieri  un arī nūjotāji. Vēlamies atbalstīt veselīgu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu ģimenes, draugu un novadnieku lokā, aicinot piedalīties kā lielos, tā mazos novada iedzīvotājus, kā arī sekmēt sporta attīstību novadā.

Atskats uz pasākumu ŠEIT.


Projekti tiek īstenoti divpadsmit mēnešu laikā, sākot ar 2022. gada jūliju.

Informācija sadaļā atjaunota 07.12.2022.