Sabiedrība

Projektu konkurss "Mārupe - mūsu mājas 2020"

mmm

Projektu konkursā "Mārupe - mūsu mājas 2020" atbalstīti 13 projekti.

Rīcībā "Sabiedriskās aktivitātes"

Biedrība “Par zaļu Pierīgu”
"Sabiedrības veselības pasākumi, izmantojot latviskās pirts tradīcijas"
Piešķirtais finansējums: EUR 2200,00

Projekta īstenošana vecināja sabiedrības un iedzīvotāju izpratni par apkārtējās vides izmantošanas iespējām veselības uzlabošanai, izmantojot latviskās pirts un kultūras tradīcijas. Projekta ietvaros veiktās aktivitātes iepazīstināja iedzīvotājus ar dabā, t.sk. mežā sastopamo koku un augu izmantošanas iespējām, tēju vākšanas tradīcijām, slotu siešanu, skrubju (latviski - berzīšu) taisīšanu un latviskās pirts rituāliem.

Biedrība “Jaunmārupe skrien”    
"Tautas skrējiens „Mārupe 2020”"
Piešķirtais finansējums: EUR 2499,88

Noorganizēts tautas skrējiens „Mārupe 2020” sertificētā 5 km trasē. Īstenojot projektu, vēlamies atbalstīt veselīgu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu ģimenes, draugu un novadnieku lokā, aicinot piedalīties kā lielos, tā mazos novada iedzīvotājus, kā arī sekmēt sporta attīstību novadā.

Biedrība “Džudo klubs Mārupe”    
"Džudo diena Mārupē 2020"
Piešķirtais finansējums: EUR 1966,00

Džudo klubs Mārupe plāno organizēt kārtējo pasākumu “Džudo diena Mārupē 2020”. Pasākuma mērķis ir motivēt bērnus pievērsties veselīgam dzīvesveidam un aktīvi nodarboties ar sportu.
“Džudo diena Mārupē 2020” ir lieliska iespēja iepazīstināties ar šo olimpisko sporta veidu. Pasākuma laikā ieplānots atvērtais džudo treniņš un paraugdemonstrējumi, bet iesācējiem būs iespēja pārbaudīt savus spēkus sacensībās. Pasākuma viesiem būs iespēja piedalīties viktorīnā un saņemt  patīkamas balvas.  

Biedrība “Sporta klubs virsotne”
"Drošs skrituļslidotājs – vesels skrituļslidotājs! Drošas skrituļslidošanas skola – apmācība, pilnveidošana, drošība uz slidām."
Piešķirtais finansējums: EUR 2386,00

Drošas skrituļslidošanas skoliņā notika regulāras skrituļslidošanas apmācības un pilnveidošanas nodarbības, lai bērni kļūtu zinošāki un drošāki skrituļslidotāji, samazinot traumu risku sev un apkārtējiem. Drošs skrituļslidotājs – vesels skrituļslidotājs!
Projekta ietvaros notika arī skrituļslidošanas un veselīga dzīvesveida popularizēšanas pēcpusdiena – Ģimeņu un Draugu sporta svētki – ar dažādu sporta spēļu aktivitātēm svaigā gaisā.

Gunta Siliņa – Jasjukeviča    
"Tradīciju skola 2020 – Pēterdienas danču nakts"
Piešķirtais finansējums: EUR 2500,00

Svētku svinēšana saskaņā ar dabu Latvijā un pasaulē kļūst arvien populārāka. Tradīcijas katra paaudze pārbauda no jauna.  Aicinām Tradīciju skolas 2020 ietvaros 27.jūnijā Mārupes ,,Zirgzandalēs” pieredzējušu tradīciju praktiķu vadībā iepazīt Pēterdienas tradīcijas. Pēteri ir Pērkona, lapu un Jāņu atsvētes diena. Pēteros  pin vainagus, līgo kopā ar kaimiņiem, kurina uguni un  aplīgo Pēteri, vāc pēterpogas dziedniecībai, danco. Labāko danču muzikantu iedvesmoti iemēģināsim tradicionālo deju soļus, dancojot visu nakti. Projekta grupas iepriekš realizētie pasākumi: 2018.gadā Jāņu ielīgošana, 2019.gadā Kāzu, krustabu tradīciju darbnīca un Veļu vakars.  

Jēkabs Tutiņš    
"Muzikālās jaunrades attīstība Mārupes novadā"
Piešķirtais finansējums: EUR 2495,80

Projekta mērķis ir radīt jaunajiem mūzikas māksliniekiem pieejamas, kvalitatīvas mūzikas atskaņošanas un ierakstīšanas iespējas. Nodrošinot tos ar vajadzīgo,  Mārupes Mūzikas un mākslas skolā lokāli izveidoto tehnikas kopumu, kas ļaus šī projekta mērķauditorijai veidot kvalitatīvu mūzikas saturu: 1) mēģinājumu norisēs; 2) savas mūzikas ierakstīšanas izveidē un vispār tās iespējai; 3) turp rīkotajiem jauniešu koncertiem. Kopumā radot spēcīgas mūzikas jaunrades attīstību, sevī ietverot, pastiprinātu indivīda talanta izkopšanu, vainagojot to ar kvalitatīvas mūzikas skanējuma pasniegšanu: 1) plašākai auditorijai; 2) iespējamiem sadarbības partneriem; 3) ierakstu kompānijām.

Signe Lesiņa
"Enerģisks un laimīgs mārupietis!"
Piešķirtais finansējums: EUR 2081,10

Plānots organizēt Cigun nodarbības - Cigun ir  atveseļošanās vingrošana, kur uzmanība tiek koncentrēta uz sava ķermeņa kustībām un elpu, kas palīdz sakārtot cilvēka domāšanu.
Plānots organizēt seminārus “Emocijas, to ietekme un pārvaldība”, “Iekšējā bērna dziedināšana”, “Vēlmju piepildīšanas tehnikas”, kas palīdzēs cilvēkiem labāk sevi iepazīt, apzināties savus sapņus un zināt veidus, kā tos piepildīt.

SIA “Brazīlija”
"Pludmales sporta diena Mārupes iedzīvotājiem"
Piešķirtais finansējums: EUR 2497,00

Pludmales sporta dienas mērķis ir veicināt sportiski aktīva dzīvesveidu, kā arī popularizēt pludmales volejbolu un pludmales tenisu kā vissezonas sporta veidu. Sporta dienas ietvaros notika sportistu paraugdemonstrējumi, pludmales volejbola turnīrs jauniešiem, pludmales tenisa meistarklases pieaugušajiem, kā arī 4 posmu sacensības ar pludmales volejbola, tenisa un futbola elementiem mazākiem bērniem.  

Biedrība “Biznesa Vēstniecība”    
"Bezmaksas lekciju un meistarklašu cikls Mārupes iedzīvotājiem"
Piešķirtais finansējums: EUR 2500,00

Bezmaksas lekcijas un meistarklases dažādām interesēm:

  • Veiksmīga zīmola veidošanas darbnīca mazajiem uzņēmējiem. Instagram meistarklase mazajiem uzņēmējiem.
  • Praktisks nodarbību cikls visas vasaras garumā 5-18 g. bērniem un jauniešiem, lai apgūtu pirmos soļus biznesā (8 nodarbības).
  • Veselīga uztura pamati kopā ar prof. Anatoliju Danilānu.
  • Dzīvo un mākslīgo ziedu vainagu veidošana Līgo svētkiem.
     

Elīna Puncule
"Mārupes Aukstumpeldēšanas kustības popularizēšana un attīstīšana"
Piešķirtais finansējums: EUR 2500,00

Stipra imunitāte un laba veselība ir kvalitatīvas dzīves priekšnosacījums. Jau otro sezonu Mārupē aktīvi un drosmīgi cilvēki pulcējas, lai kopīgi dotos ziemas peldēs “JIP Mārupīte” kompleksā. Šis projekts palīdz iedvesmot arī citus uzsākt aukstumpeldes savas veselības uzlabošanai - izzinoša lekcija un aukstumpeldēšanas sezonas atklāšanas pasākums ar interesantu programmu ikvienam interesentam.

Rīcībā "Maza mēroga infrastruktūra"

Lāsma Luksa    
"Mārupes labiekārtotais rotaļu laukums ģimenēm ar bērniem"
Piešķirtais finansējums: EUR 4901,11

Tiks labiekārtots bērnu rotaļu laukums, kurā būs pieejams spēļu komplekss bērniem ar torni, slidkalniņu, kāpšļiem un dubultajām šūpolēm, smilšukaste un soliņi atpūtai. 

Jaunmārupes iedzīvotāju biedrība    
"Aktīvās atpūtas zona, bērnu rotaļu laukums un sporta laukums jauniešiem un pieaugušiem Jaunmārupes ciemā (5.kārta)"
Piešķirtais finansējums: EUR 3956,70

2018. gadā, pateicoties konkursam “Mārupe - mūsu mājas”, Jaunmārupē, īpašumā “Sprosti - 1” tika izveidota droša atpūtas vieta bērniem vecumā no 1 līdz 5 gadiem, kur aktīvi darboties un pavadīt brīvo laiku. 2019. gadā laukums tika papildināts ar diviem labiekārtojuma elementiem bērniem vecumā no 5 līdz 14 gadiem. Sarunās ar iedzīvotājiem noskaidrojām, ka laukumu nepieciešams papildināt ar vingrošanas aprīkojumu jauniešiem,  lai attīstītu veiklību un spēku. Šāda iekārta uzstādīta projektu konkursa "Mārupe - mūsu mājas 2020" ietvaros. 

Biedrība “Krones iela 56”    
"Spēles “Panna” laukums – Krones 56, Mārupē, Mārupes novadā"    
Piešķirtais finansējums: EUR 5000,00

Projekta ietvaros uzstādīts spēles “Panna” laukums, tādejādi veicinot pašvaldībā sporta aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu.
Spēle “Panna” ir ielu futbola paveids, kur spēles galvenais uzdevums ir izsist bumbu pretiniekam starp kājām. Spēle notiek uz apļveida laukuma ar apmalēm (6m diametrā) un maziem vārtiem. Spēle parasti notiek trīs minūtes un uzvar tas, kurš pirmais iesit trīs vārtus. 

Informācija sadaļā atjaunota 30.11.2020.