Simtgades Zaļumballe Jaunmārupes dabas parkā

Jaunmārupes dabas parks

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā. Simtgades Zaļumballe notiks arī pie mums Mārupes novadā, Jaunmārupes dabas parkā.

11. augustā aicinām uz Simtgades Zaļumballi, kas notiks Jaunmārupes dabas parkā, Mārupes novadā.

Jau plkst.14.00 ikviens interesents aicināts piedalīties īpaši gardā konkursā “Mārupes garša 2018’, kur kūku pagatavošanā spēkiem mērosies novadnieki. Arī tie, kuru talants ir tikai baudīt un novērtēt kūkas, aicināti uz pasākumu. Būs iespēja nogaršot un izteikt savu viedokli, iejūtoties skatītāju / baudītāju žūrijas lomā.

Savukārt pēc gardā pasākuma, plkst. 18.00 apmeklētājus priecēs Eduarada Rozenštrauha simtgades jubilejas koncerts “Bij vasara toreiz tik zaiga…” ar plašu mākslinieku plejādi – Daini Skuteli, Anmary, Normundu Rutuli, Normundu Zušu, Kristīni Zaharovu, Ati Auzānu, Anitu Levišu, Olgu Stupiņu, Intu Gudovsku, Juri Kristonu, Andri Buiķi, Aini Rudzīti, Aivaru Meijeru, Raivo Stašanu, Lauri Amantovu, Normundu Piestu. Pēc koncerta visi varēs mesties dejas ritmos ar grupām “Rumbas kvartets” un “Galaktika”. Pasākuma laikā darbosies bufete.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru.

Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem…

Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā kopienai.

Ieeja bez maksas.

Rozenstrauhs_afisha_MARUPEI_22%20(003)2.jpg