Uzņēmējdarbība

Darba Birža 2021

vizuālis

Mārupes novada dome kopā ar biedrību “Mārupes uzņēmēji” un “Biznesa Vēstniecību” aicina darba meklētājus, jauniešus un uzņēmējus no 2021.gada 26. līdz 30.aprīlim piedalīties darba biržā “Dzīvo Mārupē, strādā Mārupē”. Šogad, ņemot vērā apstākļus, plānotās aktivitātītes norises digitālajā vidē. Uzņēmējiem piedāvāsim iespēju piedalīties lekcijās un saņemt konsultācijas par darba tiesību jautājumiem, aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem darba devējiem, uzzināt, kā atrast labus darbiniekus, un smelties zināšanas par personāla atlases un vadības aktuālajiem jautājumiem. Darba meklētājiem tiešsaistē būs iespēja iepazīties un uzzināt vairāk par karjeras iespējām novada uzņēmumos. Plānota arī motivējoša lekcija novada vidusskolēniem. Kā tas bijis arī iepriekš, arī šogad no 26.aprīļa tiks uzsākta Mārupes novada jauniešu reģistrācija vasaras darbam pašvaldības iestādēs, kas notiks elektroniski.

vizuālis

No 26.04.2021. plkst. 16:00 līdz 02.05.2021. plkst. 24:00 varēs pieteikties jauniešu vasaras darbam 2021.

Pietiekšanās elektroniski, aizpildot anketu Mārupes novada domes mājaslapā - www.marupe.lv/jauniesunodarbinatiba2021

Pieteikties nodarbinātībai atļauts Mārupes novadā deklarētie jaunieši vai jaunieši, kuri mācās Mārupes novada izglītības iestādēs, varēs pieteikties jauniešu darbam vasaras brīvlaikā no 1.jūnija līdz 27.augustam Mārupes novada pašvaldības iestādēs.

Mārupes pašvaldība piedāvās darba vietas gan teritorijas labiekārtošanas jomā (vecumā no 13 līdz 19 gadiem), gan Mārupes pašvaldības bērnudārzos, strādājot par pirmsskolas izglītības iestāžu audzinātāju palīgiem (vecumā no 15 līdz 19 gadiem).

Darba laiks jauniešiem ir 4 (četras) stundas dienā un 20 (divdesmit) stundas nedēļā, vienam jaunietim nostrādājot mēnesi vienas vasaras laikā.

Lai pieteiktos vasaras nodarbinātībai:

  • Jāaizpilda pieteikuma anketa – www.marupe.lv/jauniesunodarbinatiba2021
  • Ja nodarbinātība tiek apstiprināta, ierodoties parakstīt darba līgumu nepieciešams iesniegt vecāka vai aizbildņa apliecinājums (personām, kuras jaunākas par 18 gadiem)

Pieteikumi, kuri netiks iesniegti noteiktajā laikā netiks ņemti vērā!

Piedāvā – Mārupes novada dome

logo

vizuālis

Uzņēmumi: AS "Printful Latvia"; SIA “Lightspace Technologies”; SIA ”SilJa”; SIA ”Omniva”; SIA “POLIPAKS” / SIA “MULTIPACK” un SIA “Mārupes Siltumnīcas”

Mārupes uzņēmumi savos video dalās stāstā par uzņēmuma mērķiem, misiju, vīziju un vērtībām, sasniegtajiem rādītājiem. Parāda, ar ko uzņēmums nodarbojas, kā tiek veikti darba procesi. Pastāsta, kādas profesijas pārstāvji strādā uzņēmumā, kādus darbiniekus redzētu savā komandā, ar kādām zināšanām un prasmēm. Informē, kādas ir karjeras iespējas - strādāt un praktizēties uzņēmumā.

AS "Printful Latvia" VIDEO VIZĪTKARTE

SIA “Lightspace Technologies” VIDEO VIZĪTKARTE

SIA ”SilJa” VIDEO VIZĪTKARTE

SIA ”Omniva” VIDEO VIZĪTKARTE

SIA “POLIPAKS” / SIA “MULTIPACK” VIDEO VIZĪTKARTE

SIA “Mārupes Siltumnīcas” VIDEO VIZĪTKARTE

Piedāvā – Mārupes novada dome

logo

vizuālis

Bezmaksas konsultācijas uzņēmējiem darba tiesību jautājumos

Konsultācijas sākot ar darba līgumu noslēgšanu, darba līgumu saturu, atvaļinājumiem, darba laiku, atpūtas laiku, darba līgumu uzteikumiem un darba tiesisko attiecību izbeigšanas kārtību.

Gitas Oškājas foto

Gita Oškāja - zvērināta advokāte

Konsultācijas var saņemt laika posmā 26. - 30.aprīlim

  • rakstot uz e-pastu: gita.oskaja@gmail.com 
  • zvanot uz mob. tālr. +371 28231051,otrdienās un ceturtdienās plkst. 15:00 - 17:00

vizuālis

Informatīvs zoom seminārs  “Aktīvie nodarbinātības pasākumi darba devējiem”

  • Algu subsīdiju atbalsta pasākums
  • Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem
  • Skolēnu vasaras nodarbinātība
  • Apmācība pie darba devēja

Vadīs - NVA Rīgas reģionālās filiāles Darba tirgus daļas vadītāja Ērika Žilde un Apmācību daļas koordinējošā eksperte Inese Šleine

Pieslēgšanās: https://us02web.zoom.us/j/8176795216

Semināra ID: 8176795216

Parole: nva2021

Piedāvā – Nodarbinātības valsts aģentūra

logo

vizuālis

Virtuāla iedvesmas lekcija Mārupes Valsts ģimnāzijas vidusskolēniem “Tu esi labākais!”

(ar interaktīviem elementiem, iedvesmojošiem lektoriem un citiem pārsteigumiem)

Kad jaunieši nonāk izvēles priekšā, ko darīt tālāk pēc vidusskolas, nereti piezogas šaubas, nepārliecība, bailes no konkurences… Šīs lekcijas laikā divu stundu garumā katram būs iespēja pārliecināties, ka tieši viņš vai viņa ir labākais, un ka viss dzīvē ir iespējams! Ar pieredzi un ieteikumiem dalīsies 3 jauni un aktīvi cilvēki, kā arī būs iespēja uzzināt, kā ir mācīties populārākajās augstākās izglītības iestādēs. Neiztiksim arī bez diskusijas un atbildēm uz jautājumiem!

Lektori - iedvesmotāji:

Jānis Dāboliņš – uzņēmējs, kas darbojās nekustamo īpašumu biznesā, dzīvojamo māju projekta Saules Ciems attīstītājs.

Anda Lāzo - Pārdošanas un sadarbības vadītāja uzņēmumā “Parketa Nams”, vairāku sociālo projektu atbalsta plecs/krustmāte.

Sandija Šteinberga Dukure – Veselības sporta speciāliste, uzņēmēja, personīgās izaugsmes trenere. Psihoizglītojoša projekta “Baidies, bet dari” idejas autore / spīkere

Sagaidāmi arī vairāki pārsteigumi un iespēja pašiem iesaistīties lekcijas norisē. Apstākļos, kad nav iespējams apmeklēt dažādu augstāko izglītības iestāžu atvērto durvju dienas – būtiski tomēr ir uzzināt iespējami daudz par izvēlēto iestādi, kaut nelielu noslēpumainības plīvuru kliedēs 6 studenti no dažādām Latvijas augstskolām reālistiskā stāstījumā par savu pieredzi studijās. Organizatori cer, ka iespēja vērot lekciju attālināti nemazinās potenciāli gūstamo iedvesmas devu šajā pasākumā – JO BŪS JAUDĪGI!

Piedāvā - biedrība “Biznesa Vēstniecība”

BV

vizuālis

Lekciju cikla "Par 2h zinošāks"

fotoZoom seminārs "Cēloņi un sekas personāla vadībā, atlasē un attīstībā"

Skrejceļi nav paredzēti, lai uz tiem ilgi stāvētu, bet gan lai uzņemtu apgriezienus .. jaudu .. un paceltos cita līmeņa lidojumos. Piesprādzējieties !

Mums ir svarīgi, lai uzņēmēju konkurētspēja pieaug, lai Latvijas uzņēmēji ir konkurētspējīgi gan Latvijā, gan pasaulē. Mums rūp, lai darba devēji satiekas ar īstajiem darbiniekiem un komandas spētu realizēt savus izaicinošākos mērķu! Mūsu tikšanās laikā par 2h zinošāki zem lupas liksim: Kādas ir pasaulē aktuālās 2021.gada tendences par ko uztraucās un domā citi uzņēmēji? Sapratīsim, kas ir Jaunais vai Vecais personāla atlasē! Gūsim iedvesmu, kā kļūt efektīvākiem!

Lai pasākums būtu vērtīgs tieši Jums, aicinām visiem aizpildīt aptaujas anketu, kuri pieteiksies, tas dos iespēju ieskatīties Jums aktuālos jautājumos.

Aptaujas anketu aizpildīt līdz 23.aprīlim:https://forms.gle/pKomdtuBVvuDYFMt6

Pasākumu vadīs SIA "My HR" profesionāļu komanda: Daiga Vintere, Sanita Aišpure, Kaiva Beitika, Zane Sildnika

vairāk par komandu https://myhr.lv/komanda/

Pieslēgšanās: https://zoom.us/j/91948449496?pwd=TmNtRmVDU0lYeE1vVGJnc2I2T0RGdz09

Piedāvā – biedrība “Mārupes uzņēmēji”

logo

vizuālis

Informatīvs zoom seminārs uzņēmējiem “Kā atrast sev labus darbiniekus un praktikantus izmantojot Prakse.lv iespējas”

Prakse.lv ir Nr.1 Latvijā, kuru darba devēji izmanto, lai uzrunātu jaunos talantus praksei un darbam līdz 30 gadiem.

Karjeras portālu Prakse.lv jau izmanto 7 700 darba devēji un 116 000 jaunie speciālisti. Portālam uzticas tādi uzņēmumi kā Latvenergo, Rīgas Ūdens, Aldaris, Starptautiskā lidosta “Rīga”, Scandiweb, ATEA, Rīgas Siltums, Kurbads, Swedbank, Magebit un daudzi citi. Portāls piedāvā izvietot prakses un darba vakances, piedalīties Uzņēmumu atvērto durvju dienās, novērtēt izglītības iestādes, aplūkot darba meklētāju datubāzi, publicēt karjeras rakstus un daudz ko citu.

Portāla ilgstošie sadarbības partneri: Latvijas Darba devēju konfederācija, Izglītības un zinātnes ministrija, Nodarbinātības valsts aģentūra un vairāk nekā 27 lielākās mācību iestādes.

Semināru vadīs: Elīna Mazure, Prakse.lv projektu vadītāja, uzņēmēja

Pieslēgšanās:https://us02web.zoom.us/j/88454679877?pwd=ZGdQb1h3b2tjV3p4UDhtdTEweEg4dz09

Sanāksmes ID: 884 5467 9877

Parole: 592527

Piedāvā – Prakse.lv

logo

vizuālis

Jolanta Kursiša

Mārupes novada domes

Uzņēmējdarbības attīstības konsultante

Tālr.: 29330721

E-pasts: jolanta.kursisa@marupe.lv

Informācija sadaļā atjaunota 06.01.2022.