Tūrisms

Brošūras

Vēstures buklets

Jaunais Mārupes novada vēstures maršruts, kuru šovasar aicinām iepazīt ar kājām, velo vai auto, tapis pēdējā pusgada laikā, rūpīgi pētot un apkopojot vēstures materiālus par novada senajām ēkām un cilvēkiem. Maršruts ir 20 km garš un aptver Mārupes un Vētru ciema teritorijas. Maršruta idejas autore, Mārupes novada vēstures entuziaste Gunta Lielkāja maršruta sagatavošanai dalījusies ar gadu gaitā apkopoto informāciju – tekstiem un attēliem par 23 novada ēkām un to iemītniekiem, kuri visi saņēmuši Latvijas vai pat ārvalstu apbalvojumus par darbu un drosmi.

Lejuplādēt failu latviešu valodā

Vaks_gimenu_buklets_2019.png

Ģimenes brīvdienas 

Buklets ģimenēm ar bērniem “Ģimenes brīvdienas” 3 valodās (LV, ENG, RUS), kas veltīts ģimenes atpūtai. Tajā vienkopus ietverti labākie brīvdienu galamērķi un ģimenēm draudzīgas ēdināšanas vietas 8 Rīgas apkārtnes novados - Mārupē, Ķekavā, Baldonē, Salaspilī, Ikšķilē, Stopiņos, Ogrē un Ropažos. 

Lejuplādēt failu

 

 
 

Kazu_buklets_vaks_1.png

Skaistākā kāzu diena

Kāzu buklets latviešu valodā “Skaistākā kāzu diena” - tematisks izdevums, kas var kļūt par lielisku palīgu pāriem un vedējiem, jo apvieno ceremoniju vietas, aktivitāšu pieturvietas, svinību un foto sesiju vietas galvaspilsētas Rīga tuvumā. Izdevumu kopīgi izveidojušas 8 Rīgas apkārtnes pašvaldības - Mārupe, Ķekava, Salaspils, Ogre, Baldone, Ikšķile un Ropaži. 

Lejuplādēt failu   


buklets_vaks.png

Mārupes novada buklets 

Mārupes novada bukletā atradīsi atbildes uz jautājumiem, kādēļ esam draudzīgs, ģimenisks, dzīvespriecīgs, izaugsmes pilns novads. Informatīvajā izdevumā apkopoti būtiskākie fakti par jaunākajiem infrastruktūras objektiem, pasākumiem, izglītību, uzņēmējdarbību...

Lejuplādēt failu


turisma_karte_cover_0.png 

Mārupes novada Tūrisma karte 

Mārupes novada Tūrisma kartē atradīsi tieši mūsu novada nozīmīgākos apskates objektus, naktsmītnes, aktīvās atpūtas objektus un citas nozīmīgas vietas, kas priecē un gaida gan novada viesus, gan pašus novadniekus.

Lejuplādēt failu


Radīts Mārupes novadā

 

Radīts Mārupes novadā 

Bukleta “Radīts Mārupes novadā” mērķis ir piedāvāt iespēju iedzīvotājiem, uzņēmējiem un visiem vienuviet atrast informāciju par Mārupes novadā pieejamo amatnieku, mājražotāju un mākslinieku piedāvājumu. Šeit apkopoti meistari, pateicoties kuru prasmēm novadā top unikālas un skaistas lietas. 

Lejuplādēt failu


V%C4%81ks_velomarsrutu_celvedis_2018_0.png

Mārupes, Ķekavas un Salaspils novadu velomaršrutu ceļvedis 

Trīs Pierīgas novadu – Mārupes, Ķekavas un Salaspils velomaršrutu grāmatiņa tapusi ar kopīgu mērķi aicināt iedzīvotājus un viesus brīvā laikā pārvietoties ar velosipēdu, veicinot aktīvu dzīvesveidu, kas apvienots ar apkārtnes izziņu. Grāmatiņā iekļauti 8 novadu iekšējie velomaršruti un 3 starpnovadu velomaršruti, kuri ļauj apskatīt vairāk kā 60 interesantus tūrisma objektus. Atzīmētas arī maršrutu ceļā esošās ēdināšanas iestādes, kurās iesakām ieturēt maltīti. Visu maršrutu grūtības pakāpe ir viegla vai vidēja un to lielākā daļa piemērota iesācējiem.
Esiet laipni gaidīti Mārupes, Ķekavas un Salaspils novados!

Lejuplādēt failu


Mārupes novada dabas vērtību velomaršruts

 

Mārupes novada dabas vērtību velomaršruts 

Mārupes novada dabas vērtību velo maršruts tapis projekta „Vietējo dabas vērtību apzināšanas pasākumi Mārupes novadā” ietvaros. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un Mārupes novada Dome. Projekta ietvaros apzinātās dabas vērtības – dižkoki un mazupītes iekļautas izstrādātajā velomaršrutā un izceltas ar izglītojošiem informācijas stendiem. Dabas vērtību velo maršruta garums ir 32,64km, no tā 15,8km ir smilšu segums un 17,24km ir asfalta segums. Maršruta ceļā ir apskatāmas 8 dabas vērtības: 3 mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupe, 5 dižkoki – 4 dižozoli pie Mārupes vidusskolas un viens dižbērs Bebru ielā pie mājas “Zālīši” – Zālīšu dižbērzs.

Lejuplādēt failu

Informācija sadaļā atjaunota 22.07.2020.