Tūrisms

Piparkūku ceļš

 

piparkukas

Gaidot svētkus, decembrī dodies Piparkūku ceļā!

Piparkūku ceļš Mārupes novadā ir nu jau tradicionāls pasākums, kas visu decembri priecē novada iedzīvotājus un tā viesus. Šogad Piparkūku ceļā ir trīs ļoti īpašas vietas – rūķu namiņi, katrs iekārtots noteiktam mērķim. Katram namiņam ir savs aizbildnis uzņēmēju rindās, kurš tajā palīdzējis uzburt svētku noskaņu.

Piņķos (pie Babītes Kultūrizglītības centra) iekārtots RŪĶU VIRTUVES NAMIŅŠ, kas atrodas maizes ceptuves “Lāči” aizgādībā, jo kur nu svētki bez piparkūku smaržas! Šis namiņš būs īpašs, jo aicinās bērnus dalīties svētku gaidīšanas priekā, zīmējot kartītes.

Savukārt Jaunmārupē, Švarcenieku muižas parkā, iekārtots RŪĶU VESELĪBAS NAMIŅŠ, kur rūķim plauktos gardākie tēju maisījumi ziemas aukstajiem vakariem. Par šī namiņa noskaņu rūpējas uzņēmums “Latvijas aptieka”. Pie namiņa arī rūķa vingrošanas taka, kurā var iesildīties Ziemassvētku svinēšanai. Savukārt čaklākie dārgumu meklētāji aicināti lūkot pēc norādēm, lai tiktu pie kāda maza, veselīga našķa.

Mārupē pie Tūrisma informācijas un amatu mājas iekārtots RŪĶU BĒRNISTABAS NAMIŅŠ, kurā svētkus uzbur uzņēmums “Putukrējums”. Šajā namiņā īpašs kalendārs, kurā ik dienu, noskenējot QR kodu, var atvērt jaunu lodziņu, arvien pietuvojoties maģiskajam Ziemassvētku vakaram. Te tiek gaidīti bērnu zīmējumi rūķim un vēstules Ziemassvētku vecītim!

Kopumā Piparkūku ceļā ir deviņas pieturvietas, kurās par izklaidējošām virtuālām aktivitātēm gādā Mārupes novada jaunieši, uzdevumus slēpjot zem QR kodiem, kas nolasāmi ar viedtālruni.

Bērniem vislielāko prieku sagādās rūķi, kuri nedēļas nogalēs būs sastopami arī klātienē kādā no namiņiem, kad būs ļauts ielūkoties namiņā ne tikai caur stiklu, bet arī ienākt tajā, nofotografēties ar rūķi un piedalīties kādā no daudzajām Piparkūku ceļa aktivitātēm. Piparkūku ceļā satiksi omulīgākos un smaidīgākos rūķus no SIA “Tu ciemiņš” un Jauniešu domes!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo

 

Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļa

 

 

 

 

Informācija sadaļā atjaunota 25.11.2022.