Tūrisms

Tūrisma sezonas noslēgums

Tūrisma sezonas noslēgums

24. septembrī, pēdējā septembra nedēļas nogalē pirms Pasaules tūrisma dienas, Mārupes novadā ar vērienu tiks noslēgta aktīvā tūrisma sezona. Šogad mārupiešiem un viesiem tiks piedāvāta dalība aizraujošā orientēšanās spēlē “Pupuķi meklējot”. Gaidāms arī vēl nebijis notikums - “Suņu burziņš”, kurā dažādās aktivitātēs, sacensībās, izglītojošās lekcijās, spēlēs aicināti piedalīties suņu īpašnieki kopā ar saviem mīluļiem. Jau tradicionāli šajā dienā norisināsies arī rudens ražas gadatirgus, kuru krāšņi papildinās koncertprogramma “Satikt Čaku” ar Zigfrīdu Muktupāvelu, Jāni Strazdiņu un Jāņa Lūsēna trio. Dalība pasākumos ir bez maksas.


pupuķi meklējot

Orientēšanās spēle “Pupuķi meklējot” | plkst. 9.00 - 11.00 | Jaunmārupē

Orientēšanās spēles sākums būs pie Jaunmārupes ūdenstorņa, kur komandās iedzīvotāji un viesi tiks aicināti doties izzinošā pastaigā pa Jaunmārupes apkārtni, meklējot apslēptos pupuķus un atrisinot mīklu. Tā kā spēle ir dzīvniekiem draudzīga, tas arī ir komandas sastāva galvenais nosacījums – līdzi jābūt uzticamam mīlulim! Ja neesi mājdzīvnieka īpašnieks, aicinām ņemt kādu dzīvnieka rotaļlietu vai atbilstoši satērpties tā, lai apģērbā būtu kāds dzīvnieka tēls. Dalībnieku apbalvošana (izloze) notiks plkst. 17.00 Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā. Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz e-pasta adresi turisms@marupe.lv vai zvanīt uz tālruņa numuru 27047566.


suņu burziņš

“Suņu burziņš” | plkst. 11.00-15.00 | Jaunmārupē

Mārupes novada pašvaldība sadarbībā ar suņu apmācību treneri Aneti Silu, labdarības fondu “Sofi”, lieldraugu “Animu.lv” un citiem atbalstītājiem aicina suņu īpašniekus kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem doties uz “Suņu burziņu”, kas ir šī gada aktīvās tūrisma sezonas noslēguma jaunums. Pasākums norisināsies Jaunmārupē pie ūdenstorņa, kura laikā būs visdažādākās aktivitātes, sākot no suņu sacensībām un izglītojošām lekcijām līdz pat interaktīvām spēlēm suņiem, vetārsta konsultācijām un citām jautrām aktivitātēm.

Lai piedalītos sacensībās obligāti nepieciešams reģistrēties šajā saitē: https://forms.gle/TT1rcEgQsi8TPUAp8 Sacensībās varēs piedalīties ikviens saimnieks ar savu suni neatkarīgi no tā zināšanu līmeņa.

GALVENĀ SKATUVE
11.00-11.10-Pasākuma atklāšana
11.10-11.40 -Pirmās sacensības un apbalvošana
11.45-12.15 - Valsts robežsardzes suņu paraugdemonstrējumi
12.15-12.30 - Lekcija "Suņa pirmā palīdzība" | lekciju vada Sabīne Baltkāja-Rihtere, Animu vetārste
12.35-12.45 - Labdarības izsole
12.45-13.00 - Kanisterapijas suņu paraugdemonstrējumi | Kanisterapija "Maigais suns" , Viktors Mucenieks ar suņiem
13.00-13.15 - 5 jautājumi vetārstam un suņu apmācības trenerim | Sabīne Baltkāja-Rihtere, Animu vetārste, Anete Sila, suņu apmācību trenere
13.15-13.30 - Labdarības izsole
13.30-14.10 - Otrās sacensības un apbalvošana 
14.10-14.25 - Lekcija "Suņa atbildīga iegāde - kā iegādāties un netikt apkrāptam?"
14.25-14.40 - Labdarības izsole
14.40-15.00 - Trešās sacensības un apbalvošana


IZGLĪTOJOŠĀ TELTS
11.40-12.00 - Suņa apmācības pamatprincipi | Anete Sila, suņu apmācību trenere
12.00-12.20 - Lekcija "Suņa ienākšana mājās - kā sagatavoties?" | Sabīne Baltkāja-Rihtere, Animu vetārste
12.30-12.50 -Suņa masāžas paraugdemonstrējumi | Zane Rudzīte, suņu masiere
13.00-13.30 - Lekcija "Suņa ķermeņa valoda" | Andra Pašujeva, suņu trenere
13.35-14.10 - Diskusija "Suns svaigēdājs" | Monta Priede, kinoloģe
14.15-14.35 - lekcija "Patversmes suņa uzņemšana mājās - riski un atbildība" | Biedrība dzīvnieku pansija "Ulubele"


SUŅA RELAKSĀCIJAS STACIJA
Te piepildās Tava mīluļa sapņi - suņu frizētava un masāža, kā arī vieta, kur iepazīt un samīļot kanisterapijas suņus. Savukārt mazie saimnieki (bērni) te varēs iegūt skaistus dzīvnieku gleznojumus uz ķermeņa, kā arī izgatavot suņu rotaļlietas.


LIELDRAUGA ANIMU.LV TELTS
Mazajai suņa sirsniņai bēda? Te būs pieejama vetārsta konsultācija, iespēja iegādāties zoopreces, kā arī piedalīties konkursā!


LABDARĪBAS FONDA "SOFI" TELTS
Te pieejama informācija par fonda darbību.


DZAB "ĶEPU ĶEPĀ" TELTS UN BIEDRĪBA DZĪVNIEKU PANSIJA "ULUBELE"
Tava iespēja atbalstīt tos četrkājainos, kuriem nav tā paveicies, kā Tavējam mīlulim! Ziedojumu vākšana suņu patversmei, kur atbalstu vari sniegt ne tikai naudā, bet arī atnesot četrkājainiem noderīgas mantas. Šeit arī tiksi pie vērtīgiem padomiem, kas jāņem vērā, izvēloties suni no patversmes.

SVARĪGI: burziņa dalībnieki nes atbildību par sava mīluļa uzvedību pasākumā! Lūgums katram izvērtēt sava suņa raksturu pirms publiska pasākuma apmeklējuma, lai kopā pavadītais laiks būtu patīkams un mierpilns! 


gadatirgus

Mārupes novada rudens ražas gadatirgus | plkst. 17.00-21.00 | Mārupes Kultūras nama apkārtnē 

Tūrisma sezonas noslēgumā Mārupes Kultūras nama apkārtnē  norisināsies rudens ražas gadatirgus, kurā viesiem būs iespēja iegādāties Latvijas mājražotāju, amatnieku un mākslinieku produkciju.

Plkst. 18.00 Mārupes Kultūras namā koncertprogramma “Satikt Čaku” ar Zigfrīdu Muktupāvelu, Jānis Strazdiņu un Jāņa Lūsēna trio. Koncertprogrammā piedalās: Zigfrīds Muktupāvels – balss, vijole, Jānis Strazdiņš – balss un Jāņa Lūsēna trio: Jānis Lūsēns – klavieres, Jānis Lūsēns juniors – basa ģitāra, Harijs Gūtmanis – sitamie instrumenti. 

gadatirgus

Informācija sadaļā atjaunota 19.09.2022.