Pierīgas novadu sporta spēļu zolītes turnīrā mārupieši izcīna otro vietu

13.11.2017.

IMG-20171111-172534_sized.jpg11.novembrī Pierīgas novadu sporta spēļu šāgada pēdējās sacensībās – zolītes turnīrā Mārupē – pirmo vietu izcīnīja Ropažu novada komanda. Otro vietu ieguva mājinieki mārupieši, kuri līdz ar to garantē savam novadam kārtējo uzvaru Pierīgas spēļu kopvērtējumā.

Zolītes turnīrā, atbilstoši nolikumam, katru komandu pārstāvēja trīs vīri un viena dāma, kuri vecāki par 18 gadiem. Sacensības notika pēc Šveices spēļu sistēmas – sešās kārtas pa 24 partijām katrā kārtā. Katrā kārtā vietu ieguvēji saņēma noteiktu punktu skaitu, kurus summējot, tika noteikta veiksmīgākā komanda.

Šogad par tādu kļuva Ropažu novada kvartets Viktors Rode, Ingus Pinkovskis, Ivars Mazurkēvičs un Ārija Kaļiņina, kas summā savāca 88 punktus. Par trim punktiem no uzvarētājiem atpalika Mārupes zoles meistari - Māris Škuška, Jānis Upmalis, Linda Upmale, Agris Pumpucs. Trešo vietu ieņēma Mālpils komanda (83 p.)

Individuālajā vērtējumā labākos rezultātus sasniedza Māris Skuška no Mārupes, Jānis Lelis no Saulkrastiem un Normunds Dāvidsons no Salaspils, bet dāmām – Fidānija Dubrovska no Ķekavas, Ārija Kaļiņina no Ropažiem un Linda Upmale no Mārupes.

Pierīgas novadu sporta spēļu kopvērtējumā noslēgušās ar kārtējo Mārupes novada komandas uzvaru. Vērtējot visus šāgada sacensību rezultātus, mārupiešus summā pārspēja gan Babītes, gan Ropažu novadi, taču, atbilstoši spēļu nolikumam, noslēguma kopvērtējumā tika ņemti vērā 11 labākie no 18 sacensību rezultātiem, un pēc šī rādītāja Mārupei pienācās pirmā vieta (201 p.), Ropažiem otrā (188 p.) un Babītei godalgotā trešā vieta (187 p.). Pirms gada ropažnieki bija trešie aiz Babītes novada.

Avots: apriņķis.lv