Noskaidroti projektu konkursa “Mārupe – mūsu mājas” uzvarētāji

13.03.2018.

Ceturtdien, 8.martā, Mārupes novada domē tika paziņoti rezultāti un apbalvoti deviņi projektu konkursa “Mārupe – mūsu mājas” ietvaros finansējumu ieguvušie projektu iesniedzēji.

Mārupes novada pašvaldība 10.novembrī jau trešo reizi pēc kārtas izsludināja projektu konkursu “Mārupe – mūsu mājas”, kurā savus projektus varēja iesniegt ikviens mārupietis maza mēroga sabiedriska labuma infrastruktūras izveidei vai sabiedriskās aktivitātes īstenošanai. Konkursā projektu īstenošanai kopējais finansējums bija 20 000 eiro, ar iespēju katram projektam saņemt līdz 2 000 eiro līdzfinansējumu, atsevišķos gadījumos līdz 5 000 eiro, ja tika attiecināts izņēmums saskaņā ar nolikumu.

Projektu konkursā “Mārupe – mūsu mājas”, kas norisinājās no 2017.gada 10.novembra līdz 2018.gada 11.janvārim, piedalījās 15 privātpersonas, iesniedzot savus projektu pieteikumus. Saņemtos projektu pieteikumus atbilstoši konkursa nolikuma kritērijiem vērtēja speciāli izveidota vērtēšanas Komisija, kura tika izveidota saskaņā ar Mārupes novada domes lēmumu.

No iesniegtajiem projektiem 10 projekta pieteikumi tika atzīti par atbilstošiem administratīvajiem un atbilstības vērtēšanas kritērijiem un nodoti iedzīvotāju balsošanai interneta vidē laika posmā no 2018.gada 1.februāra līdz 16.februārim. Par uzvarētājiem tika atzīti projekti, kas projektu konkursa vērtēšanas komisijas un iedzīvotāju balsojuma rezultātā saņēma visaugstāko novērtējumu (iedzīvotāju balsojums sastādīja 50% no rezultāta un komisijas vērtējums 50%).

Mārupes novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Krēmere: “Man ir patiess prieks par sabiedriski aktīvajiem mārupiešiem, kuri ar savām idejām un ieguldījumu padara mūsu ikdienas dzīvi saturīgāku un interesantāku. Ikdienā, strādājot pašvaldībā, ne vienmēr ir viegli uzminēt iedzīvotāju vēlmes un vajadzības, tādēļ šāds konkurss ir lieliska iespēja atbalstīt tieši pašu mārupiešu iniciatīvas. Konkurss tiek rīkots jau trešo gadu, un ir patīkami, ka ar katru gadu iedzīvotāju aktivitāte pieaug. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji vēlas darboties paši un iesaistīt arī apkārtējos.”

DSC_2452.JPG

Galerija no pasākuma skatāma šeit.

2018.gada 28.februāra Mārupes novada domes sēdē tika pieņemts lēmums, palielinot kopējo pieejamo finansējumu projektu īstenošanai par nepilniem 7000 eiro, atbalstīt šādus projektus:

RĪCĪBĀ “SABIEDRISKĀS AKTIVITĀTES”:

  1. Mārupes vidusskolas pasākumi Latvijas 100 gadu jubilejai

Projekta mērķis ir Ģimeņu sporta dienā š.g. 24.martā organizēt skolas vēsturē un novadā paliekošu pasākumu ar Latvijas 100 gadu jubilejai veltītiem apbalvojumiem, tādā veidā stiprinot ģimeņu aktivitātes, vērtības un tradīcijas. Savukārt Mākslas dienu ietvaros aprīlī vecākiem, skolniekiem un skolotājiem savstarpēji sadarbojoties radīt paliekošu instalāciju no koka dēļiem Latvijas kontūras veidolā veltītu Latvijas 100 gadu jubilejai un Mārupes novadam.  

Projekta iesniedzējs: Mārupes vidusskolas izglītības un atbalsta biedrība

Piešķirtais finansējums: 1922 €

  1. Meistarklases stikla un porcelāna apgleznošanā

Projekta ietvaros tiks organizētas meistarklases stikla un porcelāna apgleznošanā Lieldienās un Mārtiņdienā, meistarklasēs tapušos darbiņus noslēgumā varēs aplūkot izstādē.

Projekta iesniedzējs: Elīna Brese

Nepieciešamais finansējums: 1994 €

  1. Atklājam un kopā piedzīvojam tautas tradīciju spēku mūsdienu Mārupē!

Projekta ietvaros ir paredzēts izglītojošs sarunu vakars par tradicionālo svētku nozīmi un jēgu mūsdienu cilvēku dzīvē, kā arī tradicionālo gadskārtu svētku Jāņu svinēšanas praktikums – svinības Jāņu ielīgošana Mārupes “Zirgzandelēs”, kas domāts ģimenēm, pieredzējušu tradicionālās kultūras praktiķu vadībā.

Projekta iesniedzējs: Inga Keistere

Nepieciešamais finansējums: 2000 €

  1. Meistarklases vizuāli plastiskās mākslas ievirze Mārupes novadā

Projekta ietvaros tiks organizētas meistarklases keramikā Lieldienās un Mārtiņdienā, meistarklasēs tapušos darbus noslēgumā varēs aplūkot izstādē.

Projekta iesniedzējs: Mairita Eglīte

Nepieciešamais finansējums: 1985 €

  1. Lielformāta glezna „Mana Mārupe” Balto galdautu svētkos un Mākslas dienas darbnīcas Mārupē

Projekta ietvaros Mākslas dienu ietvaros aprīlī norisināsies radošās darbnīcas glezniecībā. Mākslas dienas novadnieki ik gadu gaida ar lielu prieku un entuziasmu. Savukārt 4.maijā taps lielformāta glezna - tā no  balta audekla Balto galdautu svētku laikā pārtaps par košu, laikmetīgu gleznu. Profesionālo mākslinieku vadībā mazi un lieli mārupieši varēs iegleznot savu svētku sajūtu kopējā kompozīcijā. Lielformāta gleznojums būtu kā svētku kulminācija Mākslas dienām Latvijas simtgadē.

Projekta iesniedzējs: Ieva Markēviča

Nepieciešamais finansējums: 2000 €

 

RĪCĪBĀ “MAZA MĒROGA INFRASTRUKTŪRA”:

  1. Aktīvās atpūtas zona: bērnu rotaļu laukums un sporta laukums jauniešiem un pieaugušiem Jaunmārupes ciemā (1.kārta)

Projekta mērķis ir radīt drošu un aizraujošu vidi aktīvai un veselīgai laika pavadīšanai gan bērniem, gan pieaugušajiem, izveidojot rotaļu laukumu un sporta spēļu laukumu Jaunmārupes ciemā. 1.kārtā paredzēta bērnu aktīvās atpūtas laukuma izveide – bērnu rotaļlaukuma būvlaukuma sagatavošana, melnzemes noņemšana, smilšu atvešana un izlīdzināšana, āra rotaļu izvietošana, melnzemes paugura vasaras un ziemas aktivitātēm, kā arī pludmales volejbola laukuma izveide un pieguļošās teritorijas apzaļumošana.

Projekta iesniedzējs: Elīna Parhomenko

Nepieciešamais finansējums: 5000 €

  1. Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana Meldriņu ielā 3, Mārupē

Projekta ietvaros plānots izveidot bērnu rotaļu laukumu, jo konkrētajā apkaimē bērniem nav pieejama neviena moderna, mūsdienu prasībām atbilstoša, droša, videi draudzīga bērnu rotaļu laukuma brīvā laika pavadīšanai.

Projekta iesniedzējs: Oscar Wedding Studio, IK

Nepieciešamais finansējums: 4985 €

  1. Droša pastaiga pa Peļu ceļu (no Jaunmārupes līdz Imakām)

Projekta ideja ir izbūvēt vides objektu – taku caur ceļam pieguļošo mežu, aptuveni 350 m garumā posmā no Jaunmārupes degvielas uzpildes stacijas līdz Jaunimaku pļavai. Ieguvēji no projekta realizācijas būs gan novada iedzīvotāji, gan novada viesi, t.i. kājāmgājēji, skrējēji, nūjotāji, riteņbraucēji.  

Projekta iesniedzējs: Mārtiņš Galiņš

Nepieciešamais finansējums: 1975 €

  1. Aktīvās atpūtas zona: bērnu rotaļu laukums un sporta laukums jauniešiem un pieaugušajiem Jaunmārupes ciemā (2. kārta)

Projekta mērķis ir radīt drošu un aizraujošu vidi aktīvai un veselīgai laika pavadīšanai gan bērniem, gan pieaugušajiem, izveidojot rotaļu laukumu un sporta spēļu laukumu Jaunmārupes ciemā. 2.kārtā paredzēta āra rotaļu laukuma elementu izvietošana (trošu ceļš, šūpoles balansieris, šūpoles uz atsperes).

Projekta iesniedzējs: Vineta Kutkēviča

Nepieciešamais finansējums: 5000 €