Mārupes Pašvaldības policijas atskaite par notikumiem novadā

Mārupes novada pašvaldības policijas atskaite par notikumiem novadā no 10.līdz 16.aprīlim

11.04.2017. plkst 11:05 tika saņemta informācija, ka Tīrainē netālu no BMX trases atrodas guļoša persona. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika sastapti ĀMP darbinieki, kas informēja, ka persona ir mirusi. Par notikušo informēta valsts policija, kas ieradās notikuma vietā tālāko procesuālo darbību veikšanai.

11.04.2017. plkst. 16:27 tika saņemta informācija, ka kādā no Mārupes novada izglītības iestādēm konflikta laikā kādam skolēnam nodarīti miesas bojājumi. Par notikušo informēti bērna vecāki un pieņemts iesniegums. Informācija nodota valsts policijai tālāko procesuālo darbību veikšanai.     

 14.04.2017.gada plkst.21:20 tika saņemta informācija sakarā ar ģimenes konfliktu Mārupē. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka konflikts izcēlies starp kaimiņiem sakarā ar suņa turēšanas noteikumu neievērošanu. Ar konfliktā iesaistītajām personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā personas tika brīdinātas par administratīvo atbildību. Konflikts tika atrisināts uz vietas. Tālāka policijas iejaukšanās nebija nepieciešama. Atkārtoti izsaukumi netika saņemti.

15.04.2017. plkst 14:37  tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi sakarā ar to, ka uz ielas novietots transportlīdzeklis, kurā guļ kāda persona. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka transportlīdzeklī atrodas persona, kas gaida autoevakuatoru.  Pie apstākļu noskaidrošanas tika konstatēts, ka transportlīdzeklis un persona meklēšanā neatrodas. Pārkāpumi netika konstatēti.

 

Valsts Policija informē:

Laika posmā no 10.līdz 16.aprīlim ir reģistrēti šādi notikumi:

  • Mārupē Liliju ielā nozagts atkritumu konteiners- uzsākts kriminālprocess.
  • Tīrainē ĀMP automašīnā mirusi nenoskaidrota persona, - uzsākts kriminālprocess.
  • Mārupē Ošlejas ielā nozagta automašīna– uzsākts kriminālprocess.
  • Mārupē, Silaputniņu ielā pazudis maks ar dokumentiem – uzsākts kriminālprocess.                                                                                                                        
  • Mārupē personai nodarīti miesas bojājumi– uzsākts kriminālprocess.

 

Laika posmā no 10.–16.aprīlim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 14 administratīvā pārkāpuma protokolus.

  • Pēc LAPK 149.10 panta(Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšana) – 8;
  • Pēc LAPK 51.panta  (Par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos) – 2;
  • Pēc LAPK 42.1 panta 1.daļas (Par smēķēšanu, neatļautās vietās) – 2;
  • Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem– 2.

Pašvaldības policija informē, ka nav pieļaujama kūlas dedzināšana. Šādu darbību veikšana ir administratīvi sodāma   saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.panta 4.daļu. (Par kūlas dedzināšanu —uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro.)