Mārupes pašvaldības policija informē par notikumiem novadā

12.01.2018.

Laika posmā no 11.decembris – 24.decembrim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 45 izsaukumus.

 

14.12.2017. plkst.16:25 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar to, ka publiskā vietā atrodas guļoša persona, iespējams alkohola reibuma stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka persona atrodas tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Persona tika aizturēta un nogādāta Mārupes novada pašvaldības policijā atskurbšanai. Pret personu uzsākta administratīvā lietvedība.

16.12.2017. plkst.16:55 tika saņemts izsaukums uz Tīraini sakarā ar ģimenes konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika noskaidroti lietas apstākļi. Ar konfliktā iesaistītajām personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā personām izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi. Konflikts tika atrisināts uz vietas. Tālāka policijas iejaukšanās nebija nepieciešama. Atkārtoti izsaukumi netika saņemti.

19.12.2017. plkst.20:43 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar konfliktu starp kaimiņiem. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vienai personai ir nodarīti miesas bojājumi. Uz iesnieguma pamata izsniegts nosūtījums uz Tiesu medicīnisko ekspertīzi. Uzsākta administratīvā lietvedība. Konflikts notikuma vietā tika pārtraukts.

20.12.2017. plkst.09:36 tika saņemts izsaukums uz Skulti sakarā ar ģimenes konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika noskaidroti lietas apstākļi. Ar personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā personām izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi. Konflikts atrisināts uz vietas. Tālāka policijas iejaukšanās nebija nepieciešama.

20.12.2017. plkst 15:00 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar to, ka kāda persona uzvedās agresīvi un traucē iestādes darbu, iespējams alkohola reibumā. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta Mārupes novada pašvaldības policijā atskurbšanai. Pret personu uzsākta administratīvā lietvedība.

22.12.2017. plkst. 12:26 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar to, ka publiskā vietā guļ kāda persona, iespējams alkohola reibumā. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka persona atrodas tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Persona tika aizturēta un nogādāta Mārupes novada pašvaldības policijā atskurbšanai. Pret personu uzsākta administratīvā lietvedība.

22.12.2017. plkst. 19:05 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar to, ka publiskā vietā atrodas kāda persona neadekvātā stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka persona atrodas tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Persona tika aizturēta un nogādāta Mārupes novada pašvaldības policijā atskurbšanai. Pret personu uzsākta administratīvā lietvedība.

23.12.2017. plkst.12:53 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, sakarā ar konfliktu veikala MAXIMA stāvlaukumā. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika noskaidroti lietas apstākļi. Ar konfliktā iesaistītajām personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā, personām tika izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi. Konflikts tika atrisināts uz vietas, tālāka policijas iejaukšanās nebija nepieciešama.

 

Laika posmā no 11.decembra – 24.decembrim  Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 35 administratīvā pārkāpuma protokolus.

  • Pēc LAPK 149.23 panta (Par gājējiem noteikto prasību pārkāpšanu) – 5;
  • Pēc LAPK 149.10 panta (Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšana) – 23;
  • Pēc LAPK 106.panta (Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana ) – 1;
  • Pēc LAPK 171. panta 1.daļas un 2.daļas (Pa Alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošana vai atrašanās tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) –3;
  • Pēc lapk 167.panta (sīkais huligānisms) – 1;
  • Pēc LAPK 186.panta 2.daļas (Par dzīvesvietas nedeklarēšanu ) – 2