Mārupes novads atzīts par investīcijām draudzīgāko pašvaldību Latvijā

07.11.2018.

7.novembrī Latvijas Biznesa savienības iniciatīvas "Atbalsti mazo biznesu" sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un SIA “LURSOFT” ietvaros paziņotas un apbalvotas investīcijām draudzīgākās republikas pilsētas un pašvaldības. 2018.gada indeksā par investīcijām draudzīgāko pašvaldību ar vietējās nozīmes  attīstības centru atzīts Mārupes novads. Indeksa rezultāti uzrāda pašvaldības mērķtiecīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides uzlabošanā un nodarbinātības veicināšanā, sekmējot uzņēmumu finanšu ekonomiskos rādītājus.

DSC_3691_bez_putek%C4%BCiem2.jpg

Indekss "Investīcijām draudzīgākā pašvaldība" balstās uz reģionu apkopoto pašvaldību pašnovērtējumu, aktivitāti uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras veidošanā un pašvaldību teritorijā esošo uzņēmumu finanšu - ekonomiskajiem rādītājiem.

Par investīcijām draudzīgākas republikas nozīmes pilsētu atzīta Ventspils, kurai seko Valmiera, bet trešajā vietā ierindojas Liepāja, liecina Latvijas Biznesa savienības šodien prezentētais indekss "Investīcijām draudzīgākā pašvaldība".

Savukārt par investīcijām draudzīgāko novadu ar vietējās nozīmes attīstības centru 89 pašvaldību konkurencē atzīts Mārupes novads, otro vietu šajā nominācijā ieguvis Olaines novads, bet trešajā vietā ierindojies Jelgavas novads.

Par investīcijām draudzīgāko novadu ar reģionālās nozīmes attīstības centru atzīts Aizkraukles novads, otro vietu ieguvis Dobeles novads, bet trešo vietu - Kuldīgas novads.

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: “Iegūtā atzinība apliecina, ka tiešām esam labvēlīgam lidojumam teicama starta vieta. Mārupes novads ir bagāts ar jaunajām ģimenēm un idejām, kā arī uzņēmīgiem un konkurētspējīgiem uzņēmējiem. Esmu gandarīts par indeksa rezultātiem. Šī tiešām ir iespēja uz brīdi apstāties un paraudzīties uz pašvaldības un mūsu uzņēmēju paveikto. Paldies jāsaka arī biedrībai “Mārupes Uzņēmēji”, kas novadā darbojas jau 7 gadus un ir nozīmīgs sadarbības partneris un tilts starp pašvaldību un uzņēmējiem.”

Iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu" mērķis ir stiprināt uzņēmējdarbības garu Latvijā, parādot mazā biznesa produktus un pakalpojumus, radošus veiksmes stāstus Latvijā un pasaulē. Mazā biznesa panākumu pamatā ir neatlaidīgs darbs un atbalstoša vide. Neatlaidība ir uzņēmēju ziņā, savukārt atbalstoša vide un resursi vispirms rodami noteiktā pašvaldībā. Latvijas Biznesa savienība pateicas pašvaldībām, kas ir ieinteresētas uzņēmējdarbības attīstībā un darba vietu saglabāšanā un radīšanā. Mazā biznesa dienu jau sesto gadu atzīmē katra novembra trešajā sestdienā. Šogad tā ir diena pirms Latvijas simtgades svinībām - 17.novembris. Iniciatīva apvieno vairāk kā 5600 uzņēmumu, kas ir turpat viena desmitā daļa no Latvijas aktīvajiem uzņēmumiemun to atbalsta Latvijas pašvaldības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un „Lursoft“, informē: ziņu aģentūra „LETA“ un "Latvijas Avīze".