Jaunie pētnieki ar godu pārstāv Mārupes novadu Minskā

13.03.2019.

6. martā Mārupes novada Skultes sākumskolas izglītojamie kopā ar darbu vadītājām - skolotājām piedalījās starptautiskajā konkursā ”Es esmu pētnieks!”, kas norisinājās Minskas Apgabala Izglītības Attīstības Institūtā.

Šāda mēroga pasākums ik gadu tiek novadīts ar mērķi atbalstīt pirmsskolēnu un jaunāko klašu skolēnu idejas, attīstot un pilnveidojot viņu radošu un intelektuālu potenciālu dažādās dzīves jomās. Šīs konkurss norisinājās 2 etapos :

  • neklātienē ( video ieraksts un pētnieciskā darba teksts);
  • klātienē (atklātā pētniecisku darbu stendu prezentācija).

Konkursa finālā piedalījās 41 izglītojamais no PII un 45 jaunāko klašu skolēni, tajā skaitā arī pārstāvji no Latvijas, t.i. no mūsu Mārupes novada. Skolēni no Mārupes novada Skultes sākumskolas prezentēja savus pētnieciskus darbus šajās sekcijās:

  1. Maksims Basovs (PII) – “Neparastais parastajā’’ ar darbu “Ēdamais plastilīns”.  Darba vadītājs PII sk. Oksana Liflands;
  2. Daniels Ranka (2.a klase) – “Nedzīvā daba” ar darbu “Krāsainās vakariņas” . Darba vadītājs ssk. sk. Irina Troņenkova;
  3. Gabriela Grīnusa (2.b klase) – “Dzīvā daba” ar darbu “Bruņurupucis – ola - bruņurupucītis” Darba vadītājs DVIJ, ssk. sk. Jeļena Martjanova;
  4. Alps Gorguluoglu (4.a klase) – “Dzīvā daba” ar darbu “Milzu sauszemes gliemezis Ahatina” Darba vadītājs ssk. sk. Kristīne Feldmane.
  5. Kamilla Volkova (4.b) – “Dzīvā daba” ar darbu “Kā ieraudzīt       mikroorganismus?”  Darba vadītājs ssk. sk. Jekaterina Sučkova.

 Mūsu jaunos pētniekus atbalstīja arī skolotāja A. Bareika un skolas direktore Gaļina Grizāne.

 Konkursa dalībnieki  saņēma medaļas un finālistu atzinības rakstus, ka arī jaukas un noderīgas balvas no konkursa organizatoriem. Īpašu atzinību – “žūrijas simpātiju balvu” ieguva Daniels Ranka (2.a klase).

Priekš vecākiem un pedagogiem bija organizēti vairāki izglītojošie pasākumi un lekcijas, kur apsprieda efektīvās saziņas problēmas ar bērnu; mākslas un literāru darbu izvēle un kopīga lasīšana bērnu auditorijā; pamācības – spēļu pedagoģijas paņēmieni utt. Visi konkursa dalībnieki gan bērni, gan pieaugušie varēja iepazīties ar jaunāko pētnieku darbiem “prāta vētras” tirgū.

g

Pēc saspringa darba bērni izbaudīja ekskursiju skaistajā Minskā. Spilgtas emocijas izjutām braucot pa metro; pastaigājoties pa Veco pilsētu gida pavadījumā; Baltkrievijas Nacionālajā bibliotēkā ar interaktīvu ekskursiju, vērojot Minsku no 23. stāva augstuma; Ķīnas gaismas šova apskatīšanās Minskas Botāniskajā dārzā. Par īstu brīnumu bērniem bija Minskas delfinārija “Nemo” apmeklējums Zoodārza teritorijā, jo, kas vēlējās, pēc delfīnu šova varēja ar delfīniem peldēt un fotografēties.

Kā teica viens no konkursa dalībniekiem: ”Šīs trīs dienas man ir kā Paradīzē!!!” Varam tikai piekrist… Ieguvām pieredzi, draugus, pozitīvus iespaidus. Paldies visiem atbalstītājiem, līdzjutējiem!

Paldies Mārupes novada Domei par sniegto finansiālo atbalstu un ticību saviem audzēkņiem un pedagogiem!

Par konkursu norisi, foto galeriju var atrast mājas lapā www.moiro.by, sekojot pēc norādēm: Конкурс «Я – исследователь» vai The competition "I - researcher".

Mārupes novada Skultes sākumskolas direktore G. Grizāne kopā ar 2. klases skolnieci sniedza interviju vietējam TV kanālam. Interviju var noskatīties https://www.youtube.com/watch?v=FKeO3kf2fNw&feature=youtu.be