21.septembrī Mārupē atzīmēs Olimpisko dienu

13.09.2018.

Šī gada 21.septembrī visā Latvijā notiks ikgadējā Olimpiskā diena, kas šogad norisināsies ar devīzi “Teniss vieno”.

Plānots, ka vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalīsies jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām. Mārupes novadā Olimpiskajā dienā piedalīsies kopumā 3100 novada izglītības iestāžu audzēkņi.

“Šogad “Olimpiskā diena 2018” ir veltīta Olimpiskā sporta veida – tenisa popularizēšanai”, akcentē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Teniss pēdējos gados ir aizrāvis ikvienu sporta līdzjutēju un tas licis Latvijas vārdam izskanēt lielākajās tenisa arēnās visā pasaulē. Tas visciešākajā mērā ir, pateicoties mūsu tenisa zvaigznēm Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai, kuras būs arī “Olimpiskās dienas 2018” vēstneses.”

Mārupes novadā visās Olimpiskās dienas norises vietās pasākums sāksies plkst. 9.50 ar svinīgu karoga pacelšanu, pēc tam plkst.10.00 būs Olimpiskā rīta vingrošana, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar tenisu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos.